Вихованцям не вистачало їжі, а один із них копав могили, щоб підзаробити: нові деталі щодо реабілітаційного центру на Львівщині
Після повторного моніторингу діти продовжують скаржитись на умови у навчально-реабілітаційному закладі
Про це повідомив уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець, передає "Еспресо.Захід".
Триває досудове розслідування за фактами насильства над дітьми в навчально-реабілітаційному центрі. Наразі діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти, які перебувають в складних життєвих обставинах, й досі перебувають у закладі.
Після повторного моніторингу фахівці та психологи, які розмовляли з вихованцями, зазначили, що діти продовжують скаржитись на якість харчування, зокрема говорять, що їм не вистачає їжі. Один із вихованців також розповів, що підпрацьовує у сфері ритуальних послуг, копає могили, підготовлює тіла померлих до поховання, відспівує їх.
"В такому віці це може спричинити важкі психологічні наслідки та свідчить про ознаки експлуатації дитячої праці", - коментує Лубінець.
Він також додає, що за підсумками попередніх результатів індивідуальної оцінки потреб дітей, більше ніж половина дітей не мали б перебувати у закладі. Наразі в таких дітей спостерігають педагогічна занедбаність, а це можливий наслідок надання неякісних освітніх послуг або влаштування дітей до закладу відповідно до застарілих висновків інклюзивно-ресурсних центрів.
Цим дітям рекомендовано влаштування до сімейних форм виховання або забезпечення інклюзивним навчанням чи навчанням у закладі середньої освіти.
"Саме тому ми очікуємо термінової релокації дітей з метою унеможливлення тиску на них та насильства, возз'єднання рідних братів і сестер", - наголосив уповноважений Верховної Ради України з прав людини.
Суть справи
За інформацією правоохоронців, 27 вересня до поліції звернулась представниця уповноваженого Верховної Ради України з прав дитини із заявою про те, що працівники одного з навчально-реабілітаційних центрів у Львівській області вчиняють насильство щодо малолітніх та неповнолітніх вихованців закладу.
Слідчі територіального підрозділу поліції відкрили розпочали кримінальне провадження за ч. 3 ст. 153 (Сексуальне насильство) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання – до семи років позбавлення волі.
Кількох вихованців центру вже переселили в інші заклади, також правоохоронці зробили подання щодо відсторонення від виконання службових обов’язків керівника закладу.
Як згодом повідомив голова Львівської ОВА Максим Козицький, на час проведення перевірки керівника закладу відсторонили від роботи. "Львівська обласна державна адміністрація повністю сприяє розслідуванню. Тримаю ситуацію на особистому контролі. Буду інформувати про хід розслідування", – наголосив очільник області.
В Офісі генерального прокурора також відреагували на ситуацію.
Одній із виховательок, яка знущалася з дітей, вручили підозру
Систематичні знущання та погрози
Як раніше повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець, директор закладу здійснював дії сексуального характеру стосовно дівчат-вихованок закладу, публічно принижував, а також погрожував побиттям та поміщенням до психіатричної лікарні за "погану поведінку" чи порушення розпорядку дня.
Лубінець зазначив, що отримав відомості щодо можливого здійснення фізичного, психологічного та сексуального насилля щодо дітей директором навчально-реабілітаційного закладу на Львівщині.
У закладі перебували діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти, які перебувають у складних життєвих обставинах, та діти з особливими освітніми потребами.
Уповноважений Верховної Ради з прав людини разом із представниками Національної соціальної сервісної служби України та психологами з благодійного фонду "Голоси дітей" та "СОС Дитячі Містечка" приїхали в установу.
Діти розповіли, що їм систематично говорили: "Ти нікому не потрібен/-а", "Твої батьки алкаші", "Ти хворий/-а", "З тебе нічого доброго не вийде". А директор закладу здійснював дії сексуального характеру стосовно дівчат-вихованок закладу.
Примітка: відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
- Актуальне
- Важливе