У Львові прооперували 17-річну дівчину з рідкісною патологією
До 17 років дівчина не відчувала жодних симптомів. Причиною звернутися до медиків стали гнійні виділення, що супроводжувалися болями в ділянці пупка
Про це повідомили в лікарні "Охматдит", передає "Еспресо.Захід".
У 17-річної Марії з селища на Львівщині виявили патологію, яка буває лише у 1% новонароджених - кісту урахуса. Дівчина звернулася зі скаргою до медиків, що у неї із пупка течуть гнійні виділення, що супроводжується болями у цій ділянці. До 17 років дівчина не відчувала жодних симптомів.
Діагноз дівчині вдалося встановити після обстежень та діагностики.
Як зазначили хірурги Охматдиту, урахус – це трубчаста структура, що утворюється в ембріона, який розвивається в утробі матері. Він з’єднує пуповину з сечовим міхуром до народження. Після народження урахус зазвичай скорочується (редукується) в невелику зв’язку.
Відтак кіста урахуса - це вада ембріонального розвитку (вроджена патологія), при якому в сечовій протоці відбувається утворення замкнутої порожнини, що містить серозну рідину.
Операція Марії минула успішно.
"Пацієнтці ми спочатку призначили консервативне лікування, щоб ліквідувати запальний процес. Після цього, в "холодному" періоді, видалили кісту. Дівчинка була виписана на другу добу після операції і на контрольному огляді через місяць почуває себе задовільно", - розповів завідувач операційно-ендоскопічного відділення Олег Содома.
Лікарка-інтерн, хірургиня Тетяна Катринець додала, що будь-яка патологія сечової протоки буває лише у 1% новонароджених. Таких патологій є 4. Оскільки, це дуже рідкісна вада, то прицільний скринінг діткам після народження не роблять. Це має безсимптомний перебіг, тому рідко проявляється клінічно. А коли є симптоми, тоді вже оперується. Або ж може бути випадкова знахідка під час обстеження.
- Хірурги Дитячої лікарні святого Миколая врятували підлітка з рідкісним утворенням у критично важливій ділянці шиї. Пухлина, яка непомітно росла все його життя, могла вбити хлопця будь-якої миті
- Актуальне
- Важливе