Сім’я чоловіка з Червонограда, якого з вулиці забрав ТЦК, написала заяви у військкомат і прокуратуру
Сім’я Степана Чопа, якого, зі слів рідних, викрали на вулиці представники місцевого ТЦК, звернулася до поліції, спеціальної прокуратури та до обласного ТЦК й СП
Як розповідає "Еспресо.Захід" сестра чоловіка Галина Чоп, дії представників Червоноградського військкомату були дуже брутальними та більше схожі на викрадення людини.
За її словами, 19 грудня 2023 року у Червонограді, що на Львівщині, близько 06:30 до Степана Чопа підійшли представники ТЦК та з вулиці забрали чоловіка на медичну комісію, відібравши в нього телефон. Цього ж дня він пройшов медогляд, який тривав 10 хвилин, і чоловіка відправили на полігон у Рівненській області. Без можливості зібрати речі чи попередити рідних. Лише згодом сім’я дізналася, де перебуває Степан, адже до роботи чоловік так і не дійшов.
"У нього забрали документи та телефон і силою відвезли до ТЦК. Не дозволили зв’язатися з рідними, аби хоча б попередити, де він є і що з ним відбувається. Не дали хоча б одного дня, аби він владнав справи та зібрав свої речі", – додає мати Степана Чопа Валентина.
Сестра чоловіка зазначає, мовляв, такі дії стали звичними для Червоноградського ТЦК і вона знає вже чимало історій про свавільні утримання в місцевому ТЦК.
"До мого брата ставилися, наче він злочинець: схопили на вулиці та під конвоєм вивезли. Це не дуже схоже на мобілізацію. І я вже знаю багато подібних історій саме про Червоноградський ТЦК. Суть не в тому, що його мобілізували, а у злочинних діях представників військкомату", – розповідає Галина.
Відповідно, разом з адвокатом рідні Степана Чопа написали заяву в поліцію про викрадення людини.
Окрім того, чоловіка, який, зі слів сестри, має серйозні проблеми зі здоров'ям, змусили пройти ВЛК, де визнали повністю придатним до служби.
При цьому, як розповідає сестра Степана, до уваги не брали наявні документи, які спростували б рішення ВЛК. Що більше, чоловіку не дали змоги принести всі медичні довідки та документи, які були в нього вдома, а саме підтвердження діагнозу церебральний арахноїдит з внутрішньочерепною гіпертензією. У дитинстві він отримав важку черепно-мозкову травму й дотепер страждає від її наслідків. Степан має сильні головні болі, особливо при фізичних навантаженнях. Погіршення стану може призвести до, зокрема, втрати зору чи слуху.
Як стало відомо журналістам, під час перебування на полігоні Степан уже має ускладнення зі здоров'ям: у нього проблеми з тиском, сильні носові кровотечі та втрата свідомості.
"Степан пройшов МРТ в одній із приватних клінік міста Рівне. Результат шокував нас: окрім синусопатії та візуалізованої кисти лівої верхньощелепної пазухи діаметром 14 мм (гайморит), у Степана спостерігається картина деміелінізуючого процесу головного мозку, що, найімовірніше, є ознакою розсіяного склерозу, який стрімко прогресує. Так нам кажуть лікарі", – додала Галина Чоп.
Тому сім’я Степана написала заяву до обласного ТЦК й СП, а рішення ВЛК оскаржуватимуть окремо.
"Його мобілізували з низкою порушень. Ми вимагаємо адекватного проведення ВЛК, оскільки брат не може вважатися повноцінно здоровим, бо таким не є. І вимагати цього – наше законне право. Ми не проти його мобілізації, але чи комусь стане легше, якщо його кинуть на передову і в нього станеться крововилив у мозок через його діагноз? " – додає Галина Чоп.
Також жінка розповідає, що документи її брата, його особова справа перебувають у Червоноградському ТЦК.
"Адвокату, який веде справу Степана, знадобився тиждень, аби зʼясувати, де його справа, оскільки ні в навчальному центрі, ні в Рівненському ТЦК її не було", – коментує вона.
На цей час родина мобілізованого чоловіка чекає реакції з відповідних органів. Як зазначають, військова прокуратура вже відкрила провадження.
"Еспресо.Захід" кілька разів звертався до обласного ТЦК та СП по коментарі щодо цієї ситуації. Ми чекаємо відповіді на офіційний запит і оприлюднимо її, щойно отримаємо.
- Актуальне
- Важливе