Спека та головний біль: як допомогти собі під час зміни погодних умов та коли звертатися до лікаря
Якщо людина схильна до підвищення чи зниження тиску, варто ретельніше слідкувати за прийманням ліків і якщо не можете впоратись самостійно, то краще звернутися до фахівця
Про це в коментарі "Еспресо.Захід" повідомила спеціалістка Першого медоб'єднання Львова Галина Димид.
Зміна погодних умов, а зокрема й зміна зовнішнього тиску може вплинути на головні болі. Терапевтка Першого медоб'єднання Львова Галина Димид розповідає - якщо на вулиці висока температура, організм старається якось себе вберегти - це проявляється в потовиділенні, або ж можливим наслідком може бути звуження чи розширення судин.
"Звісно, також страждає і наша голова. В таких випадках є головокружіння, головні болі, знижується тиск на фоні високих температур на вулиці", - пояснює лікарка.
Організм може по-різному реагувати на спеку: ви можете відчувати слабкість, біль у потилиці або в лобній ділянці, крім того, біль може бути давлячим, супроводжуватися запамороченням чи потемнінням в очах.
Аби вберегти себе, уникайте відкритого сонця, спекотних годин в дні приблизно з 11 до 17 години. Старайтеся пити воду, щоб уникнути падіння тиску, це можуть бути й тонізуючі легкі напої. Якщо людина схильна до підвищення чи зниження тиску, варто ретельніше слідкувати за прийманням ліків і якщо не можете впоратись самостійно, то краще звернутися до фахівця.
Хто в зоні ризику
"В зоні ризику старші люди, бо у них судини менш еластичні, їм важче підлаштовуватися під температурні режими. Гірша терморегуляція, а відповідно більший вплив спеки може бути на дітей. Крім того, в зоні ризику люди, які важко працюють під сонцем, і вагітні жінки, адже вони потребують ретельнішої уваги у спекотний період. Також варто бути обережнішими людям з хронічними захворюваннями: тим молодим людям, хто має судинні чи легеневі захворюваннями. Тому якщо людина молода, але має супутні хвороби, або ж, наприклад, анемію, вона у зоні ризику, оскільки в спеку мозок отримує менше кисню", - пояснює фахівчиня.
Терапевтка також додає - якщо біль тривалий, варто звертатися до лікаря. "Червоним прапорцем" є момент, коли ви прийняли звичайний спазмолітик, однак біль не минув і, наприклад, продовжується наступного дня чи болить настільки сильно, що ви не можете заснути.
"В такому разі треба йти до спеціаліста, аби вас оглянули і дали необхідне знеболення. Або ж встановили причину болю, адже це може бути не пов'язано із температурним режимом. Якщо біль супроводжується нудотою чи блюванням - звісно, що в таких випадках немає потреби й вартує одразу звертатися до фахівця. Головний біль з нудотою може бути ознакою високого артеріального тиску, ризиком інсульту чи інфаркту. Біль може бути спровокований не тільки перепадом температури, а він має певне підґрунтя, що щось в організмі змінилось.
Якщо ви перебуваєте під впливом прямого сонця, якщо болить голова, потемніння в очах підвищена температура в тілі, нудота. В таких випадках варто знайти холодне місце, зробити компрес із води кімнатної температури, також попити води і викликати швидку допомогу.
- Львівські медики дали поради, як рятуватися від спеки
- Актуальне
- Важливе