На Львівщині погодили рішення про ліквідацію МСЕК: що далі
Профільна комісія погодила проєкт рішення про припинення Львівського обласного центру медико-соціальної експертизи
Про це повідомили у Львівській обласній раді.
Комісія з питань охорони здоров’я та материнства підтримала проєкт рішення про припинення КЗ ЛОР "Львівський обласний центр медико-соціальної експертизи".
1 січня МСЕКи ліквідовують повністю. Тому потрібно прийняти рішення щодо процесу ліквідації комунальної установи, передачу її архіву та вивільнення працівників, пояснила директор департаменту охорони здоров’я ОВА Наталя Літвінська.
Відповідний проєкт рішення мають обговорити та ухвалити на сесії Львівської обласної ради.
Також комісія заслухала звіти про фінансово-господарську діяльність 11 обласних комунальних закладів охорони здоров’я. У своїх доповідях керівники лікарень озвучили про свої здобутки, різні розвиткові проєкти, придбання сучасного обладнання, відкриття нових відділень, реалізацію ініціатив, залучення позабюджетних коштів, співпрацю з НСЗУ, а також окреслили проблемні питання.
20 листопада Верховна Рада прийняла у першому читанні урядовий законопроєкт, який передбачає створення нової системи оцінювання повсякденного функціонування експертними командами на базі багатопрофільних лікарень.
Як ми вже писали, Кабмін зареєстрував у Раді законопроєкт про ліквідацію МСЕК
Законопроєкт спрямований на створення нормативно-правових засад щодо зміни підходів до проведення оцінки визначення потреб та механізму їх забезпечення для осіб з обмеженням повсякденного функціонування та реформування системи МСЕК.
Так, пропонується:
- замінити застарілу систему медико-соціальної експертизи стійких обмежень життєдіяльності повнолітніх на оцінювання повсякденного функціонування особи, що сприятиме більш ефективному проходженню медичної експертизи, та, за наявності для того підстав, надаватиме механізми для юридичного захисту на стадіях можливого оскарження рішень;
- встановити, що оцінка повсякденного функціонування особи відбувається відповідними експертними комісіями, які формують у закладах охорони здоров'я;
- закріпити перелік функцій експертних комісій, та віднести до них, зокрема, встановлення групи інвалідності, направлення особи на додаткове обстеження, планування та проведення повторного обстеження тощо;
- встановити, що медичний висновок про тимчасову непрацездатність формується на весь період тривалості стану, що призводить до тимчасової втрати працездатності;
- встановити правила формування індивідуальної програми реабілітації особи з інвалідністю та вимоги до змісту, що включатиме чотири розділи, зокрема результат оцінювання повсякденного функціонування особи, індивідуальний план надання соціальних послуг, індивідуальна освітня траєкторія й індивідуальний план працевлаштування.
- Актуальне
- Важливе