Городоцький шов та традиція дзвонарства: до нематеріальної культурної спадщини України внесли чотири елементи зі Львівщини
Чотири елементи культурної спадщини Львівщини – Городоцький шов, культура споживання Засипаної капусти, традиція створення бойківської писанки булавкою та традиція дзвонарства у Львові, увійшли до нематеріальної культурної спадщини України
Про це повідомляють у Департаменті з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА
Городоцький шов, який на його малій батьківщині в Городку називають вишитим праписьмом, містить "драбинки", "кривульки" та комплекс інших швів.
Засипана капуста – це страва, яку готують у багатьох містах та селах Львівщини. Її батьківщиною є Гніздичівський край Жидачівщини. Ця страва прикрашає весілля, святкові столи та буденні трапези. Серед її шанувальників були видатні особистості, такі як Іван Франко, митрополит Андрей Шептицький та експертка з української вишивки Ольга Бачинська.
У Львові немає жодного свята, коли б не лунали дзвони, особливістю є ще й те, що саме традиція дзвонарства об’єднує різні релігійні громади міста, створюючи особливий дух спільності. Дзвонарство – це прояв, який історично побутував та побутує у м. Львові, представляючи живу спадщину міста, існує тісний взаємозв’язок між невід’ємними складовими - дзвіницею, дзвоном та мистецтвом дзвонаря.
Традиція бойківської писанки булавкою ввібрала у себе не тільки технологію, пов’язаною з написанням писанки, накладанням кольорів, а більшою мірою зі звичаями, обрядами, уявленнями про світ, мовою як окремою складовою традиції. Орнаменти були різними, однак в основі писанки був хрест - основа з основ, з нього все починається. Бойківська писанка є важливою частиною місцевої та регіональної ідентичності.
- До нематеріальної культурної спадщини Волині внесли п'ять елементів
- Актуальне
- Важливе