Зі зміненою назвою та врахуванням приватної нерухомості на ділянці. Парк на Сихові у Львові таки буде
Львівська міська рада погодилась врахувати наявність приватних будівель на ділянці, де створюватимуть меморіальний парк
Відповідне рішення про створення парку затвердили на пленарному засіданні Львівської міськради 17 жовтня, передає "Еспресо Захід".
За що голосували на сесії
Відтак депутати ЛМР проголосували за оновлену ухвалу, яка передбачає створення парку пам’яті на вул. Хуторівка, 51, що на Сихові.
Попри це, основна відмінність оновленої ухвали полягає у реченні:
"максимально ефективно використавши землі, необтяжені об'єктами нерухомого майна".
Саме ці об'єкти нерухомого майна на вул. Хуторівка,51 і були причиною суперечок, які виникали навколо проєкту, адже вони належать приватній компанії "Агрокультура захід", яка планує зводити на ділянці багатоквартирний будинок з відповідною інфраструктурою. Натомість міськрада, до прийняття цієї ухвали, висловлювала ідею розмістити парк саме у межах цієї ділянки без врахування розташованої там приватної власності.
Ділянка, де планує будівництво "Агрокультура захід", Схема: Еспресо Захід
Окрім того, важливою є зміна території, де можуть облаштувати майбутній парк. В оновленій ухвалі їх окреслили межами вул. Луганської, вул. Бережанської, просп. Святого Івана Павла ІІ, вул. Стрийської. Попри це, наразі невідомо, де саме його розмістять, визначенням цього займеться робоча група, яка складатиметься з профільних підрозділів Львівської міської ради та інших зацікавлених осіб.
Як повідомила у коментарі "Еспресо захід" кінцева бенефіціарка ТзОВ "Агрокультура захід" Ольга Мандзюк, на колегії Львівської міськради, яка відбулась за день до сесії та де спершу був присутній представник компанії, погодились врахувати розміщені на Хуторівці будівлі. Проте власниця компанії зазначила, що наразі зовсім невідомо, яким чином це реалізовуватимуть та де саме розмістять парк.
Доля ж дозволу на будівництво багатоквартирного будинку на Хуторівці, 51 наразі невідомо. За словами Ольги Мандзюк, питання щодо цього просто не виносять на сесію Львівської міськради, не зважаючи на клопотання компанії.
Другий "Парк пам’яті"?
Також на сесії Львівської міськради прозвучали зауваження щодо назви проєкту "Парк пам’яті".
Як зазначив на засіданні депутат ЛМР Петро Адамик, зона з такою назвою вже є у Львові. Йдеться про алею, яка з’єднує Меморіал пам’яті Героїв Небесної Сотні та Високий Замок. Ініціатором його створення у 2021 році була нині покійна депутатка міської ради Олена Пасевич.
Фото: Еспресо Захід
"Символічно, що її останнім проєктом був парк пам’яті. Його ідея полягала у тому, щоб нагадувати нам, що мирне небо над головою має свою ціну. Не називайте це "Парк пам’яті", у нас він вже є. Не нівелюйте те, що вже зроблено", – вказав Петро Адамик.
У відповідь на це міський голова Андрій Садовий заявив, що цей проєкт назвуть "Парком гідності". Проте надалі над уточненням назви також буде працювати робоча група.
- Майбутній парк пам'яті планували розмістити в межах ділянки, де забудовник хоче зводити багатоквартирний будинок. Місто називає ці дії незаконними, а підприємство – навпаки. Деталі справи, яка тягнеться з 2021 року – у матеріалі;
- Вздовж дороги, що з’єднує меморіал Героїв Небесної Сотні та Високий замок у Львові, родини загиблих Героїв висадили 96 фруктових дерев в пам'ять про загиблих у зоні АТО/ООС. Репортаж з місця подій – за посиланням.
- Актуальне
- Важливе