Парк пам’яті на Сихові та сарай на Хуторівці. Що відомо про ділянку, за яку сперечаються забудовник та Львівська міськрада
Майбутній парк пам'яті планують розмістити на ділянці, де забудовник хоче зводити багатоквартирний будинок. Місто називає ці дії незаконними, а підприємство – навпаки
Відповідну ухвалу розмістили на інформаційному порталі депутатів Львівської міськради 15 жовтня.
Згідно з документом, майбутній парк хочуть розмістити на земельній ділянці площею 2,7 га на вул. Хуторівка,51.
Проте визначити точну площу і межі земельної ділянки під парк, як вказано в ухвалі, мають Департамент архітектури та просторового розвитку ЛМР, громадська організаця "Родин полеглих Героїв Львівщини" та інші зацікавлені особи.
Любомир Зубач повідомив про погрози
Заступник Садового з містобудування заявив про тиск і погрози після озвучення ідеї про Парк пам'яті на Сихові
"Неприємне продовження з простором Пам’яті на Сихові. Хочу заявити про тиск, погрози і фактично медіакілерство з боку забудовника, який претендує на ці 2,7 га комунальної землі", - написав Зубач.
За його словами, замовні публікації були на деяких телеграм-каналах.
"Оскільки я публічно озвучував ідею створити на Сихові простір Пам’яті та пов’язані з нею речі, то вважаю за потрібне поінформувати про такі речі теж публічно. Цікаво, хто у цій історії виступить "адвокатом" забудовника", - написав він.
Перевірки, сарай та багатоквартирна забудова
Попри плани на створення парку пам’яті, на ділянці на Хуторівці розташований будинок із сараєм, який у 2021 році викупила правонаступниця державної комунальної агрофірми "Квіти Львова", "Агрокультура захід" Тоді ж у Департаменті містобудудування ЛМР заявили, що міська інспекція ДАБК виявила самовільні будівельні роботи.
"Будувати поблизу вул. Хуторівка, 51 почали без жодних потрібних на це дозволів. Мешканців будинків на цій території забудовник уже попередив про виселення. До 30 вересня, за словами людей, вони повинні залишити цю територію. Після фіксування такого факту міська Інспекція ДАБК розпочала перевірку. Виявилося, що мова про чималу територію – ділянку, площею орієнтовно на гектар, що біля УКУ на Хуторівці. Земля є міською. Із цим все зрозуміло. А от зі спорудами на цій території – не все так чітко", – заявили у Департаменті у вересні 2021 року.
Фото: Львів.Містобудування
Вже у жовтні цьогоріч про цю ситуацію згадав і заступник міського голови з містобудування Любомир Зубач, який зазначив, що після викупи будівлі з сараєм компанія в обхід дозволу ЛМР перереєструвала їх як багатоквартирний будинок. А вже пізніше на основі технічної документації сформували ділянку площею 2,76 га та оформили на неї кадастровий номер за категорією "землі житлової та громадської забудови".
При цьому, "Агрокультура захід" на найближчій сесії, за твердженнями Любомира Зубача, просить віддати цю комунальну ділянку площею 2,7 га під багатоквартирний будинок.
Недоотримані мільйони та законні, на думку забудовника, підстави
Самі ж забудовники також коментували цю ситуацію, вказуючи, що ділянкою вони користуються абсолютно законно, а за період перебування там сплатили місту вже майже 2 млн грн орендної плати. У ТзОВ "Агрокультура захід" стверджують, що через неухвалення рішення про передачу землі на Хуторівці бюджет Львова навіть недоотримав щонайменше 3 млн грн, адже тоді б підприємство сплачувало 7% податку від нормативно-грошової оцінки, а не 2%.
Що ж до будівництва, то забудовник запевняє, що висотність майбутнього ЖК становитиме не більше семи поверхів, а значна частина земельної ділянки, а саме 0,5 гектара, буде віддана під громадський простір з водоймою і відпочинковими зонами, з дитячими майданчиками. Згодом останній мали б об’єднати з озерами на території УКУ. Обіцяв забудовник і дошкільний заклад освіт у цьому проєкті.
Також у своєму коментарі для ЗМІ керівництво "Агрокультура захід" додало, що ця ділянка перебувала у фактичному користуванні ДП "Квіти Львова", чиїми правонаступниками вони є. Підтвердженням цього є рішення виконкому ЛМР ще від 1998 року "Про інвентаризацію земель м. Львова».
Водночас технічна документація з встановлення та відновлення меж земельної ділянки, яка виготовлена у 2022 році, була підписана, за заявою забудовника, усіма суміжними до ділянки користувачами. Серед останніх була і Львівська міськрада. На основі цих документів ділянці і присвоїли кадастровий номер.
Окрім того, сама ж ЛМР у червні 2022 дала згоду на розробку детального плану території у районі вул. Персенківки та залізничної колії.
Також зазначимо, що проти цього проєкту будівництва житла виступила і Львівська духовна семінарія УГКЦ. Її ректор отець Ігор Бойко у листі до міського голови Андрія Садового вказав, що видача довзолів на це може зашкодити навчальному процесу закладу, який межує із ділянкою на Хуторівці, 51.
Згодом кінцевий бенефіціарний власник "Агрокультура Захід" Ольга Мандзюк додатково повідомила, що вважає дії виконавчої влади Львова щодо парку пам'яті цинічними, зокрема щодо його створення на ділянці, де розташована приватна власність.
"Товариство "Агрокультура Захід" заявляє, що дії міських чиновників і окремих депутатів є нічим іншим як спробою протиправного захоплення земельної ділянки, на якій перебуває наше приватне майно. Ми готові дослухатись до всіх пропозицій громадськості щодо вшанування пам’яті наших захисників та підтримати їх, якщо вони не порушують закони та права інших громадян", – вказала власниця компанії-забудовниці.
Ольга Мандзюк підкреслила, що компанія залишає за собою право відстоювати ділянку у суді, а також повідомити про ці порушення бізнес-омбудсмена України та міжнародні фінансові інституції, а саме ЄІБ, ЄБРР, IFC, DFC, державні експортно-імпортні агентства Європи та Американську торговельну палату, членами якої є компанії групи забудовника.
Додамо, що за даними аналітичної платформи Youcontrol фірма "Агрокультура Захід" зареєстрована в 1996 році на вулиці Грабовського. Її керівницею є Оксана Званич, а засновником – ТзОВ "Шельф 1". Також очільниця "Агрокультури" є керівницею "Аура енергія", власником якої є Володимир Женчак, який, за даними NGL.media, відомий як віцеголова наглядової ради ПАТ "Мульті Весте Україна 3", що володіє ТРЦ Forum Lviv. Також вона є бухгалтеркою "Галереї-центру" Ірини та Володимира Женчаків.
- Верховний Суд розблокував будівництво ЖК "Львівської мрії" на території військового містечка
- Актуальне
- Важливе