Великдень у Львові: як у Гаю заплітали Шума та будили царівну. Фото
У Львові віддавна стало традицією на Великдень йти до Шевченківського гаю, аби зустріти друзів, разом водити гаївки, співати веснянки й танцювати автентичні танці
Про традиції Великодня у Львові розповідає "Еспресо.Захід".
Ближче до обіду, після великодніх сніданків із рідними, львів'яни вирушають до Шевченківського Гаю, де щороку Великдень святкують у колі однодумців. Давніше черга до входу могла лаштуватися ледь не на сотню-дві метрів, але тепер потрапити швидше до середини допомагає можливість придбати квитки завчасно, а потім просто просканувати їх біля воріт.
Далі ж гамірним людським потічком відвідувача святкових дійств винесе до головної сцени на великій галявині та до старовинної стодоли, біля якої вже активно заплітають Шума та ведуть кривого танцю: долучитись у процесі дуже легко, головне – не соромитись.
Фото: Андріана Стахів
Трохи повіддаль теж водять гаївки, але вже найменші. Діти грають у Жучка, або ж у Подоляночку. Проте не самі, а мають добрих наставників із команди Гаю, які активно їм допомагають та навчають.
Фото: Андріана Стахів
Свої забави, співи та інші цікавинки пропонують ще чимало хат, а точніше ті їхні гості, хто добре знається на великодніх традиціях, гаївкуваннях та веснянкуваннях. Зокрема, у подвір'ї хати із Покуття молодь весело будила Царівну, трусила грушку і також заплітала Шума.
Читайте також: У Львові освятили великодні кошики: як це було у соборі святого Юра
Фото: Андріана Стахів
А дещо повіддаль творилося інше музично-танцювальне дійство, із жіночим співом та чоловічим танцем, який перетворився на цілий шлях. Його супроводжували чимало глядачів, хто від початку, а хто доєднувався дорогою.
Фото: Андріана Стахів
Тим часом у церкві вже готувалися правити службу, після якої гості мали нагоду продовжити слухати зупинений на її час концерт на головній сцені.
А на продовження великодніх святкувань до Гаю можна також завітати у понеділок, 6 травня. Тут теж водитимуть гаївки, співатимуть веснянок, окрім того, свої майстерки проводитиме команда Дриґу, які справді чимало знають про давні танці.
- Нагадаємо, цього року на площі Ринок не проводитимуть традиційних обливань на поливаний понеділок після Великодня, який припадає на 6 травня. Проте обіцяють, що водяні батли у серці міста обов'язково повернуться після перемоги.
- Актуальне
- Важливе