У Львові провели виїзне засідання робочої групи щодо відновлення музею Шухевича: що вирішили
На території зруйнованого під час ворожого обстрілу музею Шухевича у Білогорщі відбулося виїзне засідання робочої групи, яка створена для врегулювання всіх питань довкола відновлення музею
Про це повідомив директор департаменту "Адміністрація міського голови" Львова Євген Бойко, який очолив робочу групу, передає "Еспресо.Захід".
Учасники робочої групи виїхали на місце, аби оглянули зруйновану будівлю і поспілкувалися із працівниками музею щодо експонатів, які вдалось зберегти. Також обговорили, як можна зберегти будівлю, частина якої вистояла після атаки росіян. Оглянули й територію довкола музею, яка у майбутньому стане єдиним комплексом нового рекреаційно-меморіального простору імені Романа Шухевича.
За словами Євгена Бойка, під час виїзного засідання, зокрема:
- отримали розуміння щодо вцілілих експонатів музею;
- обговорили, як можна зберегти будівлю, частина якої вистояла після атаки росіян;
- розглянули можливість ефективного використання території довкола музею, яка у майбутньому стане єдиним комплексом нового рекреаційно-меморіального простору імені Романа Шухевича;
- плануємо відновити водойму поряд,
- проговорили питання щодо прокладання інженерних мереж та наголосили на необхідності облаштування укриття.
Він також додав, що будівельники назбирали 52 палети вцілілої цегли, яку можна буде використати під час відновлення музею.
Також, з його слів, на найближче пленарне засідання сесії Львівської міської ради готують документи щодо закріплення земельної ділянки за балансоутримувачем будівлі.
Чергове засідання робочої групи планують провести наступного тижня.
До слова, 20 травня відбулося перше засідання робочої групи, яка має врегулювати всі питання, що виникають довкола відновлення зруйнованого шахедами музею генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича, що у Білогорщі біля Львова. До робочої групи увійшли історики, архітектори, працівники різних підрозділів Львівської міської ради, члени депутатських фракцій міськради та донька Романа Шухевича Марія Трильовська.
Яким та коли буде відновлення музею Шухевичу
Під час першого засідання головний архітектор Львова Антон Коломєйцев розповів детально про умови архітектурного конкурсу, чіткі завдання, які були поставлені перед учасниками, та елементи музею, які повинні бути збережені ними під час створення проєктів.
Учасники засідання обговорили різні думки стосовно відновлення музею, його доступності та залученості території довкола, щоб сформувати повноцінний меморіальний комплекс.
"Основне питання, яке ми всі повинні ставити перед прийняттями будь-яких рішень, має бути: для кого ми робимо цей музей? Якщо для рідних генерала, то це один підхід, якщо для громади – то зовсім інший. Як на мене, ми це робимо для молоді, для майбутніх поколінь, щоб це місце використовували для виховних процесів, для патріотичного формування українців", – наголосив кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича Національної академії наук України Микола Посівнич.
Також робоча група домовилась сформувати дорадчу раду, яка буде дотичною до результатів архітектурного конкурсу.
Зазначимо, що засідання групи мають відбуватися кожного тижня, щоб до моменту визначення переможця були пропрацьовані всі проблемні питання.
Що відомо про руйнування музею
У ніч на 1 січня РФ атакувала Львівщину шахедами. Унаслідок влучання в музеї Шухевича в мікрорайоні Білогорща у Львові виникла пожежа, будівля повністю зруйнована. Найбільш цінні експонати музею Шухевича у Львові, а це близько 600 одиниць, ще на початку повномасштабного вторгнення РФ перенесли в безпечне місце. Проте, на жаль, втрачені усі предмети побуту, які пов’язані з життям та діяльністю генерал-хорунжого.
П'ятий президент Петро Порошенко пообіцяв профінансувати відбудову музею генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича у Львові, який був знищений російським "шахедом".
Місто оголосило архітектурний конкурс
А 27 лютого, у Львові оголосили Всеукраїнський відкритий архітектурний конкурс на проєктну пропозицію з відновлення Музею генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича.
Згодом стало відомо, що архітекторам дали більше часу на участь у конкурсі. Конкурсні проєкти прийматимуть до 3 червня.
Водночас донька Романа Шухевича Марія хотіла б бачити батьків музей відновленим у тому ж вигляді, який він мав до влучання російського дрона. Марія Шухевич пояснила, що не треба споруджувати музей визвольних змагань, а власне те місце, де він загинув.
"Збудувати не просто якусь споруду, а так, як вона виглядала – де він жив, де була куля, яка застрягла в стінах. Хто хоче будувати новий музей, хай будує, а це місце треба зберегти, бо це місце його загибелі. Зі сходу телефонують, хочуть учнів привезти. Люди навіть не знали, що є такий музей. Чому ми маємо чекати закінчення війни, не знати коли вона закінчиться. Його треба відновити", – зауважила громадська діячка.
Читайте також: У Львові створили громадський комітет відновлення музею Шухевича: він вже закликав міську владу до дій
15 травня у Львові презентували один із проєктів відбудови музею Шухевича. 16 травня під час пленарного засідання сесії міський голова Андрій Садовий озвучив, що у Львові створять робочу групу з відновлення музею Романа Шухевича.
- Актуальне
- Важливе