
У Львові медики врятували 61-річну пацієнтку з раком ендометрію
Попри тяжкий загальний стан 61-річної пацієнтки з раком ендометрію, спеціалісти лікарні святого Пантелеймона Першого медоб’єднання Львова успішно видалили новоутворення. І зробили це у найменш травматичний для жінки спосіб – через 4 маленькі розрізи
Про це "Еспресо.Захід" повідомили у Першому медичному об’єднанні Львова.
Як усе починалося
2 роки тому львів'янка пані Галина помітила у себе незвичайні виділення та звернулась до гінеколога. Лікар діагностував у пацієнтки комплексну залозисто-кістозну гіперплазію ендометрію – розростання слизової оболонки матки. Це небезпечний патологічний стан, що може передувати раковим захворюванням. Пані Галині тоді призначили тривале гормональне лікування, зокрема встановили внутрішньоматкову спіраль.
А торік восени вже зі скаргами на постійні кров'янисті виділення жінка звернулася за допомогою до спеціалістів лікарні святого Пантелеймона. Після обстеження лікарі діагностували у пані Галини злоякісне новоутворення ендометрію – рак першої стадії без метастазів.
Шанс на порятунок могла дати лише операція з видалення новоутворення. Однак через загальний стан жінки: гіпертонічна хвороба, лімфостаз нижніх кінцівок, ожиріння 3-го ступеня – втручання мало високий ризик виникнення ускладнень. Як-от порушення серцевого ритму та раптова смерть, кажуть у лікарні. Попри великий страх померти на операційному столі, пані Галина погодилась на це втручання.
Комбінована операція
До порятунку пацієнтки доличилися команди гінекологічного та урологічного відділень. Операція була комбінованою. "Спершу акушери-гінекологи виконали пангістеректомію, тобто видалили матку, труби та яєчники. Після чого урологи взялися за видалення тазових лімфатичних вузлів. Все це лікарі зробили без розкриття черевної порожнини – лише через 4 розрізи по 0,5-1 см", – пояснили у медзакладі.
"Незважаючи на мій страх, лікарі не дали мені померти! Ваші спеціалісти – чудові та чуйні. Все пояснювали і ставилися до мене так добре, що я навіть не очікувала цього", – зі сльозами радості на очах говорить пані Галина.
Відтак вже на 5-й день пацієнтку виписали додому. Незабаром пані Галині призначать курс променевої терапії, після проходження якого на жінку чекає ще реабілітація.
- Львівські нейрохірурги врятували однорічну дитину із пухлиною мозку.
- У Львові 27-річній жінці видалили рідкісну пухлину, з якою вона жила понад 10 років.
- Актуальне
- Важливе
