Що відомо про забудовника, з яким хоче судитися Садовий через другу 25-поверхівку у Львові
Забудовнику, який хоче звести 25-поверхівку поблизу центру Львова, вдалось скасувати історико-архітектурний опорний план міста у першій судовій інстанції
Рішення про його скасування виніс Київський окружний адміністративний суд, передає "Еспресо Захід".
Як вказано у рішенні суду, яке винесли 15 липня цьогоріч, Міністерство культури та інформаційної політики не надало належних доказів, аби не скасовувати ІАОП Львова. Відтак судді прийняли рішення на користь забудовника, ТзОВ "Науково виробнича фірма "Нью-трейдінг Львів". Останній, до речі, був орендарем комунальної ділянки, на якій і хотів звести 25-поверхівку, про яку в недільній публікації писав міський голова Львова Андрій Садовий.
Що відомо про забудовника та потенційно другу 25-поверхівку у Львові
Згідно з аналітичною платформою YouControl, ТзОВ "НВФ “Нью-трейдінг Львів" зареєстрували у Львові у 1995 році. Його засновниками є Ольга Панчук та ТзОВ "Західні будівельні інвестиції", а основним видом діяльності – виробництво інших готових металевих виробів.
Також зазначимо, що до 2008 року це підприємство базувалось на Жовківщині та мало назву ТзОВ "Каріатида".
Саму ж 25-поверхівку хочуть звести на вул. Липинського, 15. Згідно з рішенням суду, це вже і запроєктували – громадський будинок з комерційними приміщеннями на підземному та першому поверхах, паркінгом на другому та третьому, а також офісами та готелем-openspace на усіх інших рівнях. Відповідно до кадастрової карти, ділянка перебуває в зоні Г-6 (торгівельній зоні). Такі призначаються для розташування магазинів, торгівельних центрів, ринків, а також в супутніх видах закладів громадського харчування (їдальні, кафе, ресторани, бари), офісів, багатоповерхових підземних та надземних гаражів для легкового автотранспорту тощо; в допустимих видах забудови передбачає будівництво готелів, офісів, об`єктів розважального характеру тощо. Саме таке зонування, якщо не враховувати історико-архітектурний опорний план міста, не передбачає визначення висотності.
Фото: Google maps
Додамо, що наразі у Львові є лише одна будівля з такою висотністю. Йдеться про ЖК "Avalon up", який розташований на Сихові та був введений в експлуатацію у 2020 році.
Варто зазначити, що ділянка є комунальною, проте перебуває в оренді "Нью-трейдінг Львів" з травня 2019 року. Саме це і стало фактом того, чому суд погодився розглядати цей позов, адже у зв’язку з цим підприємство має право будівництва на ділянці та, відповідно, оскаржуваний наказ про ІАОП Львова буде застосовано щодо нього.
Що каже місто
Як розповів у коментарі "Еспресо Захід" заступник міського голови з містобудування Любомир Зубач, місто навіть не попередили, що такий розгляд взагалі відбудеться.
"Частина забудовників не згідні з тим документом, тому що їх не влаштовує висотність, яка там передбачена. Ми вважаємо, що цей документ можливо і недосконалий, але він є правильний, і діяти стосовно міста шляхом скасування цього важливого документу через суд, це є некоректно", – вказав чиновник.
Відтак Львівська міська рада подала клопотання, аби їх залучили до судового процесу.
“Львівська міська рада подала клопотання про те, щоби відійти від закритого формату, а йдеться про так зване письмове провадження без виклику сторін і без заслуховування пояснень. Ми наполягаємо, щоб це був відкритий публічний процес, де могли б представляти сторони, зокрема і Міністерство культури. Ми хочемо публічно назвати, озвучити свої аргументи, і ми вважаємо, що це неприпустимо такі важливі справи розглядати в закритому режимі", – вказав Любомир Зубач.
Що ж до комунікації з підприємством, то, за словами заступника міського голови, такої не відбувалось взагалі. "Нью-трейдінг Львів" одразу ж звернувся до суду з вимогою скасування архітектурного плану.
Довідка:
Історико-архітектурний опорний план – це базовий документ містобудівної документації. Він призначений зокрема для опрацювання генерального та детального планів. Документ містить інформацію про окремі споруди та інші об'єкти культурної та архітектурної спадщини. На ньому позначено пам'ятки архітектури, історичну забудову, значні історичні містобудівні об'єкти, пам'ятки історії, елементи ландшафту тощо. Разом з історико-містобудівним планом він є основним документом Генерального плану міста.
З моменту його затвердження будь-яке будівництво, реконструкція чи реставрація у межах історичного ареалу, який він і встановлює, також вимагатиме низки додаткових погоджень проєктної документації у Мінкульту.
Виготовив його "Інститут культурної спадщини" на замовлення ЛМР за договором, який датується 2017 роком. Мінкульт натомість погодив його лише в січці 2024 року.
- 14 жовтня у Шостому апеляційному адміністративному суді Києва розглядатимуть справу щодо скасування історико-архітектурного опорного плану Львова
- Актуальне
- Важливе