Подавав 6 разів: У Львові військовий через суд змусив частину розглянути його рапорт про звільнення
Суд задовольнив позов військовослужбовця, який просив зобов’язати військову частину розглянути рапорт на звільнення у зв'язку із необхідністю здійснення постійного догляду за дідом
Про це пише Судово-юридична газета, передає "Еспресо.Захід".
Військовослужбовець звернувся до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до військової частини, в якому просив визнати протиправною бездіяльність військової частини щодо ненаданні відповіді на рапорт щодо його звільненні з військової служби за статтею 26 Закону "Про військовий обов`язок і військову службу", а також відповідно до Постанови КМУ від 12 червня 2013 р. №413, за сімейними обставинами, а саме у зв`язку із здійсненням постійного догляду за дідом, який є інвалідом І групи.
Також він просив зобов`язати військову частину розглянути рапорт про його звільнення з військової служби.
Рапорт про звільнення подава 6 разів
Чоловік проходить військову службу у військовій частині на посаді гранатометника. Останні 5 років постійно проживав разом та опікувався за дідом, 1954 р. н., якому поставлено діагноз – атрофія зорових нервів, ускладнена глаукома обох очей, ішемічна хвороба серця, кардіосклероз атеросклеротичний тощо.
Відповідно до посвідчення від 26.11.2003 року дід є інвалідом І групи довічно і потребує постійного стороннього догляду та допомоги з боку позивача, 1999 р. н.
Військовий зазначив, що на початку 2023 року виникла необхідність у сторонньому догляді за дідом.
З червня 2023 року чоловік неодноразово (близько 6 разів) подавав рапорти командуванню військової частини на звільнення його з військової служби у зв`язку із необхідністю здійснення постійного догляду. Також він подавав три скарги до Генштабу.
Відповіді від військової частини він не отримав, і вважає таку поведінку бездіяльністю.
Що вирішив суд
У матеріалах справи зазначено, що військова частина не надала суду жодних доказів того, що розглядала рапорт свого військовослужбовця.
"Таким чином, спірна бездіяльність відповідача є протиправною, відтак в цій частині позовні вимоги про визнання протиправною бездіяльності військової частини про ненадання відповіді на рапорт щодо його звільненні з військової служби за сімейними обставинами, підлягають задоволенню", - йдеться у рішенні суду.
Відповідно позовні вимоги позивача підлягають задоволенню повністю.
- До слова, у Хмельницькому суд виправдав чоловіка, який напав із ножем на співробітників ТЦК. Він пояснив свій вчинок тим, що вважав їх грабіжникам
- Актуальне
- Важливе