Памʼяті Ярини Базилевич та її сімʼї: як у Львові провели сьомий всеукраїнський "Молодвіж"
Сьомий всеукраїнський "Молодвіж" у Львові був присвячений пам'яті Ярини Базилевич, яка була частиною його творчої команди, та її сімʼї
Про це повідомляють організатори, передає "Еспресо.Захід".
Захід відвідали 2900 людей. Цьогоріч його творила команда із 22 організаторів та 48 волонтерів.
4 вересня від російської ракети загинула програмна менеджерка заходу Ярина. Вона працювала над програмою блоку "Починай" та творила "Молодвіж" вже другий рік поспіль, також дівчина працювала програмною менеджеркою Офісу "Львів – Молодіжна Столиця Європи 2025", була пластункою та випускницею НУ "Львівська політехніка". Її сестра Дарія Базилевич теж була частинкою волонтерської команди на "Молодвіж. Нелегко, але мрій" у 2023 році.
"Молодвіж набув нового значення та геть іншого забарвлення: замість звичної фотозони на заході, були розміщена виставка зі спогадами про загиблих та споруджено місце, куди відвідувачі приносили квіти. Замість вечірньої програми, де мали б виступати гурти ВІА Квартирник та Оторвальд, був вечір памʼяті Ярини, її сестер та матері. Артисти погодились виконати улюблені пісні загиблих", – кажуть організатори.
Фото: Молодвіж
У заході взяли участь 83 спікери: військові, громадські активісти, політики, журналісти, лідери думок. Серед топ-спікерів: Павло Шеремета, Віталій Гордієнко, Ярема Дух, Анна Новосад, Мирослав Маринович, Любомир Левицький, Меланія Подоляк та Сергій Стерненко (запис його виступу можна знайти за посиланням).
"Найбільша цінність в житті – це люди. Важливішого в житті немає, цінувати потрібно тільки людей. Але також, важливо ніколи не зупинятись. Світла памʼять світлим людям. Можливо, колись я зайду викладати в аудиторію УКУ, названу імʼям Ярини Базилевич і мені стане дуже тепло на душі.” – сказав під час заходу екс-міністр закордонних справ України Павло Клімкін.
Сьомий "Молодвіж" завершили вечором пам’яті Ярини, Дарії, Емілії та Євгенії Базилевич у колі рідних, друзів та всіх охочих. Виконати улюблені пісні загиблої Ярини погодились ВІА "Квартирник" та фронтмен гурту "Оторвальд" Євген Галич.
Окрім того, під час заходу вдалось зібрати 423 861 гривню для підтримки "Янголів Азову". Збір ще триває, усіх охочих закликають долучитись до реабілітації військових за посиланням.
Фото: Молодвіж
Ракетна атака на Львів 4 вересня
У середу, 4 вересня, у результаті масованої атаки ракетами та "шахедами" у Львові пошкоджено понад пів сотні будинків, кількість загиблих зросла до семи осіб. Троє з загиблих це малі діти. Міський голова Львова також уточнив, що постраждали понад 70 будинків.
Міський голова Садовий вже назвав імена львів'ян, загиблих від ракетної атаки РФ. Це - Базилевич Емілія -7 років, Базилевич Дарина - 18 років, Базилевич Ярина - 21 рік, Базилевич Євгенія - 43 роки, Демидова Ірина - 52 роки, Погорецький Олександр - 54 роки, Арабський Юрій - 55 років
Станом на 14:00 4 вересня у Львові завершили роботи по ліквідації наслідків ранкового ворожого обстрілу. Але решта завалів – будівельного сміття, скла тощо, просять приходити допомагати розбирати небайдужих містян.
"Великі руйнування. Понад 70 будинків по місту. Це усе історична спадщина"
Тоді також наголошували, як тільки ДСНС завершать роботу, у місті проведуть комісію з надзвичайних ситуацій та підсумують збитки. За словами міського голови, уже відомо, що щонайменше з шести будинків доведеться відселяти мешканців.
- Актуальне
- Важливе