![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347128_452946993_8073537746022878_23435014520408547_n_new_80x50_0.webp)
"Моряк" з біонічною рукою повернувся на фронт
31-річний штурман дальнього плавання з позивним "Моряк", який третину життя провів у рейсах, втративши руку у боях за Україну, з власної волі повернувся на фронт
Про це повідомив Національний реабілітаційний центр UNBROKEN Ukraine, інформує Еспресо.Захід
Національний реабілітаційний центр НЕЗЛАМНІ (UNBROKEN) встановив біонічний протез руки морякові, який третину життя провів у плаванні та став до оборони країни щойно ворог окупував його рідне місто. Чоловік втратив руку від ворожого снаряду через півтора року після повномасштабного вторгнення. Зараз він повернувся у стрій.
Яук розповіли в UNBROKEN Ukraine, чоловік з позивним "Моряк" не розголошує своїх імені та прізвища з огляду на певні обставини. За понад 10 років роботи штурманом дальнього плавання встиг побачити весь світ. Війна застала його в Миколаєві. Його судно саме зайшло в порт міста, аби завантажити товар на експорт, але так і не вирушило у плавання - почалася війна.
Захисник спершу записався в сили територіальної оборони Миколаєва, а згодом вступив до лав 3-ї окремої штурмової бригади ЗСУ. Важке поранення отримав наприкінці серпня 2023 року під час виконання бойового завдання поблизу Андріївки, що на Бахмутському напрямку. Тоді він з побратимами висувався на позиції. Ворог почав артилерійський обстріл. Снаряд влучив прямо в машину українських захисників. Уламок боєприпасу повністю відрізав бійцю руку. У низці шпиталів його стан стабілізували та провели первинні операції щодо формування кукси.
Для подальшого лікування та протезування "Моряка" скерували у Львів - у Центр НЕЗЛАМНІ. Вже тоді він говорив, що хоче повернутися на фронт. Тож після заживлення ран, мультидисциплінарна команда ухвалила рішення встановили захисникові максимально функціональну штучну кінцівку. За 4 місяці реабілітації у Центрі НЕЗЛАМНІ боєць повністю відновився і повернувся в стрій. Каже: "Добре, що живий. Тепер я маю залізну руку і вже повернувся до побратимів, бо можу".
- У Львові будують перший будинок, де проживатимуть поранені українці, які проходять реабілітацію
- Актуальне
- Важливе
![крига Генрі Форда крига Генрі Форда](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347102_453096945_910218067808766_1565905754232653360_n_new_80x50_0.webp)
![Портрет Августина Волошина Портрет Августина Волошина](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347086_photo_2024-07-12_10-39-16-91_new_80x50_0.webp)
![ЗСУ ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/332000_333000/332685_zsu_gettyimages_new_80x50_0.webp)
![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347068_pol65_new_80x50_0.webp)
![Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347048_IMG_20240726_132656_402_new_80x50_0.webp)
![На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347032_66a365c219eed608879982_new_80x50_0.webp)