"Моряк" з біонічною рукою повернувся на фронт
31-річний штурман дальнього плавання з позивним "Моряк", який третину життя провів у рейсах, втративши руку у боях за Україну, з власної волі повернувся на фронт
Про це повідомив Національний реабілітаційний центр UNBROKEN Ukraine, інформує Еспресо.Захід
Національний реабілітаційний центр НЕЗЛАМНІ (UNBROKEN) встановив біонічний протез руки морякові, який третину життя провів у плаванні та став до оборони країни щойно ворог окупував його рідне місто. Чоловік втратив руку від ворожого снаряду через півтора року після повномасштабного вторгнення. Зараз він повернувся у стрій.
Яук розповіли в UNBROKEN Ukraine, чоловік з позивним "Моряк" не розголошує своїх імені та прізвища з огляду на певні обставини. За понад 10 років роботи штурманом дальнього плавання встиг побачити весь світ. Війна застала його в Миколаєві. Його судно саме зайшло в порт міста, аби завантажити товар на експорт, але так і не вирушило у плавання - почалася війна.
Захисник спершу записався в сили територіальної оборони Миколаєва, а згодом вступив до лав 3-ї окремої штурмової бригади ЗСУ. Важке поранення отримав наприкінці серпня 2023 року під час виконання бойового завдання поблизу Андріївки, що на Бахмутському напрямку. Тоді він з побратимами висувався на позиції. Ворог почав артилерійський обстріл. Снаряд влучив прямо в машину українських захисників. Уламок боєприпасу повністю відрізав бійцю руку. У низці шпиталів його стан стабілізували та провели первинні операції щодо формування кукси.
Для подальшого лікування та протезування "Моряка" скерували у Львів - у Центр НЕЗЛАМНІ. Вже тоді він говорив, що хоче повернутися на фронт. Тож після заживлення ран, мультидисциплінарна команда ухвалила рішення встановили захисникові максимально функціональну штучну кінцівку. За 4 місяці реабілітації у Центрі НЕЗЛАМНІ боєць повністю відновився і повернувся в стрій. Каже: "Добре, що живий. Тепер я маю залізну руку і вже повернувся до побратимів, бо можу".
- У Львові будують перший будинок, де проживатимуть поранені українці, які проходять реабілітацію
- Актуальне
- Важливе