Пошкоджені 189 будинків, 5 не підлягають відновленню: як у Львові триває ліквідація наслідків російської атаки 4 вересня
У пʼятницю, 4 жовтня, минає місяць від однієї із наймасованіших російських атак по Львову. У місті досі ліквідовують наслідки обстрілу, адже у ту ніч постраждало майже 200 будівель
Про те, як тривають роботи та що вдалось зробити упродовж вересня, під час брифінгу розповів заступник міського голови Львова Андрій Москаленко, передає кореспондентка"Еспресо.Захід" Андріана Стахів.
"Загалом постраждало 189 будинків у двох районах міста: Залізничному та Франківському. 21 будинок зазнав дуже сильних руйнувань. З цієї кількості будинків, які постраждали, в нас є близько двох десятків памʼяток архітектури. Вони вимагають окремої процедури погодження щодо відновлення. Загалом знищеними є 52 квартири, пʼять будинків не підлягають відновленню", – розповів Москаленко.
Фото: Андріана Стахів
За словами посадовця, зараз тривають перемовини із мешканцями будинків, які не вдасться відновити, щодо виду компенсації. Місто може або компенсувати втрачене житло фінансово, або ж надати квартиру."Це займає час, адже кожен має власну позицію і кожну слід врахувати, аби прийняти найефективніше рішення для кожного мешканця", – наголосив він.
Заступник мера зазначив, що 53 сімʼї, котрі залишились без даху над головою, отримують від міста компенсацію на оренду житла. Ця сума максимально сягає 15 тисяч гривень.
"Також ще одна сімʼя проживає в готелі, деякі – в модульному містечку. Понад сто сімей отримали компенсацію на відновлення вікон або дверей чи через затоплення квартир водою", – сказав Москаленко.
Читайте також: "Візьми будинок під опіку": українські компанії продовжують донатити на відновлення пошкоджених ворогом будівель у Львові
Відновлюють пошкоджені будинки не лише за кошти міського бюджету, а й завдяки допомозі благодійників. Зокрема, понад 30 різних компаній та інституцій зголосились взяти під опіку поруйноване житло. Такі роботи вже розпочались, однак додатковий час займають спеціальні експертизи та проведення тендерів на роботи.
Що стосується відновлення за кошти міста, то у 12 будинках роботи вже завершені. Упродовж жовтня планують привести до ладу також ті, які не є памʼятками архітектури, аби більшість мешканців могли повернутись додому.
Ракетна атака на Львів 4 вересня
У середу, 4 вересня, у результаті масованої атаки ракетами та "шахедами" у Львові пошкоджено десятки будинків, декілька людей загинуло. Зокрема, внаслідок атаки загинула матір з трьома доньками.
Мешканці Львова поділились своїми думками про ворожий приліт окупантів. У районі вулиць Міхновських і Квітки Основ'яненка розгорнули штаб допомоги постраждалим.
Міська й обласна рада заявили, що виділять для Львова з резервного фонду по 30 млн грн на ліквідацію наслідків російського обстрілу.
27 вересня Львівські депутати погодили виділення 3 мільйонів 988 тисяч гривень для оренди житла людям, квартири яких постраждали внаслідок російської атаки 4 вересня.
1 жовтня виконком Львівської міськради погодив надати додаткову матеріальну допомоги мешканцям міста на ліквідацію наслідків, які сталися через ракетний удар росіянами по Львову 4 вересня. Мова йде про ще 500 тис. грн.
У середу, 2 жовтня, стало відомо, що кількість жертв російської атаки по Львову 4 вересня зросла. Восьмою жертвою нападу росії на Львів став Богдан Кріль. Чоловік 1955 року народження отримав важкі поранення під час атаки.
- Актуальне
- Важливе