
Шия та крила були обмотані дротом: у національному парку “Черемоський” врятували сову
На Буковині у національному парку "Черемоський" врятували життя сірій сові, шия та крила якої були щільно обмотані металевим дротом
Про це повідомив національний природний парк "Черемоський", інформує Еспресо.Захід
У національному парку "Черемоський" готуються випустити в дику природу після реабілітації сіру сову, яку неподалік свого дому знайшов один із працівників парку. Сова не могла злетіти, бо її шия та крила були щільно обмотані металевим дротом, що травмував птаху та обмежував її рух.
Як розповіли у парку "Черемоський", сову негайно доставили до його реабілітаційного центру в селі Перкалаб. Там фахівці обережно зняли дріт, обробили пошкоджене крило і надали необхідну допомогу. На щастя, відновлення йде швидко — вже зовсім скоро птаха повернеться у рідний ліс.
Варте уваги те, що сіра сова — не просто мешканець наших лісів, а входить до міжнародних та регіональних охоронних списків, зокрема Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення – CITES (Додаток II); Бернської конвенції про охорону дикої флори та фауни і природних середовищ існування в Європі (Додаток II); Червоних списків Дніпропетровської, Сумської та Харківської областей.
"Цей випадок — ще одне нагадування: залишене в природі сміття, зокрема дріт і пластик, стає смертельною пасткою для диких тварин, - сказано в повідомленні. - Кожен із нас може вплинути: не смітити, помічати у біді диких тварин, підтримувати природоохоронні проєкти.Хоча на державному рівні сіра сова не визнана зникаючою, в межах окремих екосистем вона потребує нашої уваги, захисту й відповідального ставлення".
- У Центрі реабілітації на Прикарпатті прихистили трирогого оленя з Київщини



- Актуальне
- Важливе



