Кримінальний авторитет: на Прикарпатті затримали "смотрящого" за вибиванням боргів у людей
Чоловік організував угруповання, яке вибивало гроші із громадян за борги. У затриманого за 20-річну кримінальну діяльність було декілька судимостей
Про це повідомляє Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України, передає "Еспресо.Захід".
Правоохоронці затримали 53-річного мешканця Івано-Франківська, який із 2005 року перебував у статусі кримінального авторитета. Чоловік організував угруповання, яке вибивало гроші із громадян, як за борги, так і неіснуючі борогові зобов'язання.
Поліцейським вдалось задокументувати звернення до так званого "смотрящого" мешканця Одеси. Останній просив у будь-який спосіб посприяти поверненню боргу від свого колишнього бізнес-партнера — місцевого підприємця.
Учасники злочинної групи, під чітким керівництвом ватажка, систематично погрожували потерпілому фізичною розправою та знищенням його майна.
Протягом 2023 року співробітники поліції отримали фактичні дані щодо причетності кримінальника до щонайменше пʼяти випадків, коли угруповання вимагало гроші в потерпілих, у тому числі на замовлення третіх осіб.
За майже 20-річну кримінальну діяльність фігурант мав судимості за ряд раніше скоєних злочинів, серед яких дії, повʼязані з обігом та контрабандою наркотичних речовин.
26 січня правоохоронці за силової підтримки роти поліції особливого призначення затримали так званого «смотрящого» у порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України. Йому повідомлено про підозру за ч. 4 ст. 189 (Вимагання) та ч. 2 ст. 307 (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів) Кримінального кодексу України.
За місцем проживання та з авто фігуранта вилучили наркотичні речовини, мобільний телефон та сам автомобіль.
Наразі встановлюється повне коло осіб, які можуть бути підконтрольні так званому "смотрящому" та причетні до здійснення встановлених фактів вимагання.
Після проведення відповідних процесуальних заходів та встановлення усіх учасників угруповання прийматиметься рішення щодо додаткової кваліфікації дій підозрюваних осіб.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
- Нагадаємо, на Волині винесли вирок засновнику, керівнику одного з благодійних фондів у Луцьку, за допомогу у втечі за кордон 12 військовозобов'язаним чоловікам
- Актуальне
- Важливе