Нова кімната вибудження: у львівському "Охматдиті" діти засинатимуть у мами на руках
Сьогодні, 1 червня, у Міжнародний день захисту дітей у львівській лікарні "Охматдит" відкрили "кімнату вибудження" – передопераційний хол нового зразка (кімната адаптивного типу для введення в наркоз і післяопераційного пробудження дитини у присутності батьків чи опікунів)
Про це повідомила пресслужба лікарні, передає "Еспресо.Захід".
Якщо простіше, то в лікарні відкрили оновлену кімнату перед операційною залою, де наймолодші пацієнти засинатимуть в обіймах найрідніших, а вже потім потрапляють в операційну.
Тут також прокидатимуться після операційного втручання. Для цього у Центрі малоінвазивної хірургії створили спеціальний комфортний простір, де малеча та особи, які її супроводжуватимуть, почуватимуться затишно, без стресу та страху перед операцією і впродовж вибудження.
Такі холи бачили хірурги "Охматдиту" під час стажувань у провідних клініках світу і багато років виношували мрію створити таку кімнату у себе в лікарні. Разом з митцями і громадськими діячами зініціювали найкольоровіший проєкт "Охматдиту" – "Добрі сни діточкам у львівському "Охматдиті", у рамках якого вдалося відкрити передопераційний хол новітнього зразка у Центрі малоінвазивної хірургії.
"Задум нашого проєкту, як і збір коштів на спільнокошті "Велика ідея" та початкові етапи його реалізації мали місце у мирний час, – каже керівник проєкту, ГО "Фундація підтримки мистецьких ініціатив "Візія" Марта Лотиш. – Разом з тим, повномасштабне військове вторгнення Росії на територію України внесло певні ускладнення (зокрема, більше часу зайняв пошук і закупівля деяких матеріалів та обладнання, передбачених кошторисом), але ніяким чином не применшили актуальності проєкту. Навіть більше, його актуальність зросла, адже Львівський Охматдит станом на сьогодні надає медичну допомогу дітям з областей України, які постраждали від війни".
У кімнаті вибудження можуть перебувати одночасно двоє пацієнтів та їх рідні. Організатори подбали, аби передопераційний хол був не лише місцем без страху і сповненим затишку, але й максимально функціональним.
"Кімнату ми робили з нуля –- вікна вставляли, мурували стіни, стяжку заливали, проводили систему газопостачання і газовідведення, зробили ремонт. В Україні такі кімнати - це поодиноке явище, в нашій лікарні це така перша, але думаю, це стане традицією, цю практику поширять колеги з дитячих лікарень. Дякуємо благочинцям, які допомогли зробити кімнату, щоб діти комфортно одужували", – розповів заступник директора з хірургічної роботи "Охматдиту" Богдан Мальований.
Арт-ідею холу втілювали партнери проєкту художники Христина Приймак та Андрій Біганський. Творці проекту переконані, що казкотерапія - це те, що допомагає малечі одужувати, тож знайти тему для розпису обрати було нескладно. У задумі Христини Приймак – казковий світ наповнений спокоєм, позитивними емоціями і теплими пастельними барвами.
Додамо, що на початку грудня проект зібрав необхідні 201 082 гривень на платформі Велика Ідея, ще 200 000 гривень надав Міжнародний фонд "Відродження" у межах конкурсу "Культура. Спільнота".
- Нагадаємо, у львівському Охматдиті одужує хлопчик, якому вводили спеціальні ліки в гортань, щоб відновити голос
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал
- Актуальне
- Важливе