live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У Львові представлять народне мистецтво Великої України

Українське мистецтво ХХ ст. НМЛ ім. Андрея Шептицького
фото: фейсбук-сторінка Національного музею у Львові
Проєкт "Росте древо" планують відкрити 13 березня.

Народне мистецтво Київщини, Полтавщини, Черкащини та інших регіонів Великої України об'єднає виставка "Росте древо", яку зараз активно готують у Національному музеї у Львові і яку відкриють 13 березня. Ідеться про цілісне представлення народного та декоративного мистецтва Наддніпрянщини XVII – середини XX ст. з фондів Національного музею та приватних колекцій. Такого обсягу та наповнення рідкісними експонатами виставка (понад 200 дивовижних предметів) народного мистецтва Великої України у Львові за останній час презентується вперше, інформує "Еспресо.Захід".

Приміром, глядач побачить уперше чимало рідкісних зразків килимів XVIII ст. та плахт XIX ст. з Полтавщини та Київщини, інших речей. Варте уваги, що мотив-символ "Дерево Життя" об'єднає давні гапти (окрайки), вибійку, кахлі, килими, вишиті та ткані рушники, плахти, сорочки, прикраси, мальоване дерево, керамічний посуд, іграшки, народні ікони та розписи.

Як наголошують у  музеї,  мова про подію, що поєднає "духовність та традицію, наїв та відкритість", і яка покликана стати ще одним майданчиком об’єднання музейників, митців та шанувальників мистецтва. 

Стежте за найважливішими новинами України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал

 

новини партнерів

25 лютого, 2021 четвер

24 лютого, 2021 середа

25 лютого, 2021 четвер

24 лютого, 2021 середа

23 лютого, 2021 вівторок

Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Введіть слово, щоб почати