14 січня: що святкують українці
14 січня українці, які дотримуються юліанського календаря, відзначають свято Обрізання Господнього, коли Христа назвали іменем Ісус. Цього ж дня вшановують пам’ять св. Василія Великого. А ще сьогодні – Новий рік за старим стилем.
Про це повідомляє "Еспресо.Захід".
У Євангелії згадується, що на восьмий день після народження Христа дитя принесли до храму для обрізання та назвали Ісусом. На той час цей обряд мав дуже велике значення і символізував зарахування до членів релігії і народу.
Саме слово "обрізання" має символічне значення, тут мається на увазі послух Богові. Ісус Христос як Син Божий не потребував очищення. Однак Він виконав цей обряд, щоб не порушувати закон.
Додамо, свято Обрізання не належить до 12 найбільших свят.
Також 14 січня, за юліанським календарем, церква згадує пам’ять св. Василія Великого. Він походив зі знатного роду, що славився не лише багатством, а й християнською вірою. У сім’ї було десятеро дітей, з яких п’ятеро і мати Емілія зачислені до святих.
Разом з тим, цього ж дня за тим же юліанським календарем настає Новий рік, який в Україні називають Старим Новим роком. В давнину у слов’ян рік розпочинався навесні. Після прийняття християнства за греко-візантійським обрядом початком церковного та громадянського року стало 1 вересня. З 1700 року Петро І увів у Російській імперії січневе літочислення.
За традицією, вранці 14 січня від хати до хати ходять посівальники. А у деяких регіонах водять козу або Меланку.
- Напередодні в Україні святкують Щедрий вечір.
Стежте за найважливішими новинами України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал
- Актуальне
- Важливе