У Львові протестували проти підвищення цін на газ
Акції протесту проти високих тарифів планують проводити щопонеділка.
Будівлю АТ "Львівгаз" пікетували мешканці Львівщини, обурені зростанням цін на газ з 1 січня, передає "Еспресо.Захід".
Акцію протесту анонсував керівник громадської організації "Рабів до раю не пускають" Іван Спринський. Однак під "Львівгаз" громадський активіст не прийшов. З авто лише транслювали його заклик приєднуватись до тарифного майдану. При цьому акцію протесту організували не біля будівлі "Львівгаз збуту", який безпосередньо продає газ і щомісяця встановлює ціни, а біля "Львівгазу", який займається лише розподілом.
"Візьмемо магазин, який торгує хлібом. Щоб той хліб потрапив до магазину, має приїхати машина і доставити його з заводу до магазину. Так само відбувається і з газом. Є газ як товар, і є "машина", яка його доставляє. "Львівгаз" бере газ на газорозподільній станції Трансгазу і доставляє його до кінцевого споживача. Ми лише транспортуємо газ, який ви купуєте у "Львівгаз збуті", "Нафтогазі" чи інших постачальників. І до тарифів на газ взагалі не маємо жодного відношення", – намагався пояснити протестувальникам керівник львівського відділення АТ "Львівгаз" Павло Сербан.
За його словами, кошти за розподіл йдуть на обслуговування газових мереж, а механізм розрахунків, так само, як і тарифи, затверджує Національна комісія з регулювання енергетики.
Утім тарифами на розподіл споживачі також не задоволені, адже з січня вони зросли з 1,18 до 2,14 грн за кубометр.
Пан Микола приїхав на акцію протесту з Городка. Чоловік обурюється, що прийшло так мало львів’ян, адже їм не треба добиратись кількома маршрутками.
"Такою купкою ми нічого не доб’ємось, – каже він. – Я не розумію, звідки такі ціни на газ. І ще за доставку треба платити. Ми колись проводили газ за свої кошти – скидались з кожної хати. Тоді нам обійшлось це у 1200 "совєцких" карбованців. Тобто ми купували і прокладали ті труби за свій рахунок, а тепер маємо платити за доставку газу своїми ж трубами. Це нормально?"
Ще один чоловік каже, що економить газ, але все одно за опалення двокімнатної квартири виходить 600-700 гривень. Та найбільше його обурює, що має сплачувати за доставку газу у будинок, у якому не живе ніхто.
"У мене ще є будинок в селі. Ми там не живемо. На лічильнику нулі, а приходить 80-120 грн за місяць за доставку. За що? Ми туди приїжджаємо тільки влітку, але ж влітку не опалюємо, бо тепло. Хіба варимо їсти. То чому так багато за доставку?", – питає пан Михайло.
Дехто з протестувальників вважає, що з тарифами на розподіл можна навести лад, якщо передати газорозподільні мережі на баланс територіальних громад. Мовляв, на Закарпатті уже є прецеденти, коли місцеві ради рішенням сесії повертали мережі у свою власність.
Тим часом громадська ініціатива "Родичі" обіцяє проводити акції протесту проти високих тарифів щопонеділка під різними установами, які мають стосунок до надання комунальних послуг чи формування тарифів.
- Нагадаємо, з 1 січня в Україні подорожчали майже усі комунальні послуги. Ціни на газ тепер змінюються щомісяця, втім більшість газзбутів, які донедавна були монополістами в областях і мають найбільшу кількість клієнтів, виставили тариф приблизно у 9,9 гривні за кубометр. Разом з доставкою ціна на газ складе приблизно 12 грн.
Стежте за найважливішими новинами України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.
- Актуальне
- Важливе