Гліб Бабіч. "Підсумки майбутнього"

Гліб Бабіч
6 січня, 2021 середа
11:00

Я не підбивав підсумків минулого року. Просто, не бачив сенсу повторювати те, що скажуть і без мене. Я не бачив сенсу дивитися назад, у правильно організований абсурд. І ще раз пережовувати те, що не можна ані їсти, ані перетравити.

Тут, як на жвавій трасі, що наповнена неадекватними водіями, - треба дивитися, здебільшого, вперед і по боках. Контролюючи, звісно, в дзеркала зону за спиною, щоб ззаду в тебе не в’їхало те, що ти вже минув.

Фінал нового року був очікуваним і трохи креативним. Тому від новорічного привітання симуляції президента трохи пахло імперською карикатурою, трохи тоталітарною педофілією, і дуже сильно панікою і безсиллям.

Ліміт можливостей і сліпої довіри свого "електорату" закінчився. І навіть новорічне відродження кризи Конституційного суду - було зроблено на хвилі дурної інерції.

Свята, "недолокдаун і пере карантин" закінчаться, як і будь-який час, що береш у борг. І, не зважаючи на злегка пригальмований процес, - все полине з гори вниз, набираючи швидкість.

Ще на початку 19-го я (серед інших) говорив, що нас чекає перехідний етап божевілля, з основною метою - реставрувати "ситуацію до 14 року". Для подальшого остаточного переходу в зону впливу "нової російської імперії". Опонентів і контраргументів цього була маса.

Але головним, і найбрутальнішим було – "зробимо новий Майдан - і все буде норм".

Не було тільки відповіді - навіщо зістрибувати на кілька сходинок вниз? Навіщо проходити двічі шлях становлення справжньої України? При війні, що триває. І без жодних гарантій успіху.

У результаті ми феноменально легітимізували "перехідну владу". Так, що будь-який "майдан" виглядав би зухвалим переворотом. В очах усього світу. І за рахунок цього всі протести були вельми обмеженими. В результаті - ми дали здійснити план "переходу". Тому що по-іншому і не могло бути. Бо ми пропустили цей удар.

Ми підходимо до наступного, вирішального акту п'єси, яку написали не ми.

За найближчі кілька місяців чинна влада на всіх її рівнях зробить остаточні "дурниці", які призведуть до остаточної кризи. Тягнути можна було б ще. Але таку швидкість розвалу фінансової системи не передбачали навіть досвідчені песимісти.

Нас чекає відсутність грошей на все. І зусилля влади по видобутку цих грошей з нас же. Які вже є, і які всі відчувають, або відчують найближчим часом. Після чого зміни стануть неминучими.

Тому тільки ледачий не сказав про дострокові парламентські вибори. Тому навіть в "монокоаліції" про них говорять як про неминучість. Тому "монокоаліція" за фактом - давно не існує. Існує зв'язка "Зе!депутатів" та відкритих чи прихованих проросійських сил. Як підготовка до наступної форми існування.

Ці вибори більш ніж реальні. Навіть сприятливішого для себе розвитку подій - наш веселий "президент" повинен був пожертвувати парламентом, щоб відтермінувати час власної відповідальності. Це остання "золота фішка". Першою був уряд. Бо "це не я, це все вони". Другий раз це не грає. Тому - тільки парламент.

А на таких можливих позачергових виборах нас чекає те, заради чого і починався весь цей несмішний цирк. До влади повинна прийти та "п'ята колона", яка втягне нас назад під спідницю "великої матері Росії".

Бенефіціари нинішньої влади умовно складаються з двох частин. Це олігархат, що зараз поправляє свої справи, що похитнулися. І хоче ще. Під час відродження країни вони сильно просіли, що видно навіть з відкритої статистики. І їм потрібна компенсація. І вони вже сформували свої партії, для майбутнього штурму.

Друга частина - це Росія. Яку представляють ідеологічні манкурти "опозиційних платформ".

Саме вони акумулюють весь електорат, який не влаштовує незалежна держава Україна. Саме вони, згідно з рейтингами, впевнено набирають вагу і дихають в спину своєму антагоністові – "Європейській Солідарності".

Справи у Росії зараз не те, щоб гарні. Тому сил і можливості на остаточну агресію або на "різкі рухи" у неї не так багато. Вони є - але навіщо? Розтягнутий процес повернення їх влаштовує з усіх боків.

Олігархат ще встигне взяти своє по максимуму, не побоюючись, що прийдуть нові господарі їхнього бізнесу.

Манкурти насолодяться плодами влади - не побоюючись, що їм надішлють "правильних керівників".

Залишиться навіть назва – "Україна". І навіть "незалежність". І, може, навіть прапор. До тих пір, поки Росія не визнає ситуацію остаточно готовою до "братерського об'єднання".

І ось це "поки" буде віддано на відкуп "соколам Медведчука" в коктейлі з "олігархічними кланами".

Знаєте, що буде на виборах? Знаєте. Ми це вже проходили.

Ми маємо шанс здати країну під колискові надії на те, що після виборів "вони покажуть своє справжнє обличчя" - і ми все вирішимо великим і головним Майданом. Мовляв, ми тепер не такі, як раніше. Плюс перерахунок - скільки у нас тепер людей, які знають, з якого боку тримати зброю.

А, значить, на виборах знову не буде ніякого об'єднання. Знову кожен одягне "біле пальто" зі своїми символами. Знову десятки патріотичних організації з реальними 1-1,5% електоральної підтримки кричатимуть, що "тільки вони". А потім, об'єднавшись між собою, вони наберуть тріумфальні 2%.

А ті, хто "псевдо", кричатимуть найголосніше, працюватимуть на загальний безлад, щоб "чим гірше, тим краще".

Будь-яку можливість великого політичного об'єднання рватимуть на лахміття. Ще перед новим роком у соціальних мережах стало видно, що "сусідські" ІПСО (інформаційно-психологічні операції.Ред.) активізувалися, а до їхніх місцевих "груп підтримки" щедро закинули грошей.

Основний об'єкт атаки - найбільша і реальна сила, яка може переломити ситуацію. Відірвати від "Європейської Солідарності" всіх потенційних союзників - основне завдання. Тому нинішній варіант "в усьому винен Порошенко" буде все активнішим. А грошей на нього витратять удвічі-втричі. Через те, що при владі все ж таки зовсім інші імена. Але ж і переконати пересічного українця в тому, що винен хто завгодно, тільки не він, – елементарне завдання.

І це може спрацювати. І я навіть не знаю, які на цей раз аргументи знайдуть "чисті патріоти", щоб говорити про "голосую ні за кого". Або, не дай Боже, - "проти". І за своїх майбутніх прокурорів.

Надії на те, що "а от тоді справжній Майдан", на мій погляд, такі ж наївні і марні, як новорічний виступ Зеленського перед дітьми.

Отримавши владу, наш ворог не повторить помилок 13-14-го. Антимайдан буде величезним через фінансових вливань і бажання "простого народу" влаштується туди на роботу.

Тільки ось посилений він буде абсолютно боєготовими людьми. Які зараз в "стані очікування" і "консервації". Які тренуються на закритих "спортивних базах", що відродилися останнім часом. Плюс ті, хто заїде через північний кордон і східні КПВВ.

Майдану не буде. Буде кривава каша. Яка вже точно стане для всіх зовні "внутрішнім конфліктом".

І Росію це влаштовує більше, ніж будь-який інший варіант. Більше, ніж навіть спокійне правління їх ставлеників.

І ось тоді ваші горді слова про "буду відстрілюватися до останнього" і "піду в ліси" стануть реальністю. Для невеликого відсотка. Решта будуть мовчки жити в "новому світі". Кухонно бунтуючи.

Так ось, поки у нас ще є час підготуватися до можливого легітимного, законного і єдиного повернення в рамки України (такої, якою вона повинна бути) - подумайте ще раз.

Тому що у нас все навпаки. І те, що в 19-му році відбувалося, як фарс і продовжилося фарсом, - наступного разу повториться трагедією. Якщо не напружитися. І не перестати гратися, як амбітні самостійні діти. Залиште це переконаним прихильникам клоунів.

І готуйтеся до вирішального. Більше шансів не буде. Швидше за все.

Вибачте, коли когось засмутив і розлютив.

Життя - біль. Підсумки майбутнього - сумна штука. Якщо підбити їх неправильно і не зробити висновків.

Але я вірю – ми прийдемо до тями, і все буде добре. А після того, як наведемо лад, – знов пересремося. Але все це буде вже не страшно.

Джерело

Про автора: Гліб Бабіч - активіст ГО “Справа громад”, військовий, поет, автор пісень, учасник АТО/ООС, до 2019 року – прапорщик у 10 огшбр ЗСУ, позивний "Лентяй".

Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.

Стежте за найважливішими новинами України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.

 

Читайте також:
Юрій Гринів
Автор Зіновія Воронович
24 вересня, 2021 п'ятниця
"Львів уже не може розрахуватися з кредитами, не позичивши знову", – Юрій Гринів
Ікона Матері Божої Неустанної Помочі
20 вересня, 2021 понедiлок
Ікона, яка відбиває кулі: у Львові виставлять до почитання унікальну ікону Матері Божої Неустанної Помочі
Марія Українець
25 вересня, 2021 субота
У Червонограді померла найменша мама в Україні
Львів
+13
 • Львів
 • Київ
 • Вінниця
 • Дніпро
 • Донецьк
 • Житомир
 • Запоріжжя
 • Івано-Франківськ
 • Кропивницкий
 • Луганськ
 • Луцьк
 • Миколаїв
 • Одеса
 • Полтава
 • Рівне
 • Суми
 • Сімферополь
 • Тернопіль
 • Ужгород
 • Харків
 • Херсон
 • Хмельницький
 • Черкаси
 • Чернівці
 • Чернигів
 • USD 26.58
  Купівля 26.58
  Продаж 26.83
 • EUR
  Купівля 31.06
  Продаж 31.46
 • Актуальне
 • Важливе
2021, субота
25 вересня
22:19
"Дозволяє створювати нових олігархів", – аналітик Тетяна Хутор про "антиолігархічний" закон
21:36
медсестринський форум у Львові
Дефіле, тренінги та меморандум: у Львові відбувся медсестринський форум
21:11
Княжицький
"Голова ТСК Безугла не має права допитувати журналістів" – Микола Княжицький
19:26
акценти
Про активну фазу Rapid Trident-2021 та смерть найменшої мами в Україні, – акценти від "Еспресо.Захід"
19:16
виставка Львівводоканал
Подивитися крізь краплю води: Львівводоканал відзначив 120-річчя
18:36
Микола Княжицький
"Молодь має стати мотором змін у державі", – Микола Княжицький на Безпековому форумі у Львові
18:21
Ексклюзив
лікарі
Приватники vs комунальники: зміна правил і здорова конкуренція на ринку медпослуг
17:59
шахістка
Львівські шахістки стали бронзовими призерками клубного чемпіонату Європи
17:30
артпроєкт актуального мистецтва
Завдяки Франку Львів опинився "Поза межами можливого"
17:10
Яценюк
"Нам потрібно ділитися знаннями з молоддю", – Арсеній Яценюк на Безпековому форумі
16:50
земля, продаж землі
"Однозначно, свою землю не продаватиму", – власник трьох гектарів зі Львівщини
16:38
домівка врятованих тварин
У Львові в Домівці врятованих тварин триває осінній благодійний ярмарок
16:10
Данило Лубківський
"Третій етап нашої революції – боротьба з олігархічною системою економіки", − дипломат Данило Лубківський
15:31
трамвай зійшов з рейок
У Львові на вул. Княгині Ольги трамвай зійшов з рейок. Фото
15:16
Агія Загребельська
"В антиолігархічному законі все не так, окрім назви", – Агія Загребельська
14:46
контрабандна техніка
Львівські митники вилучили контрабандну техніку на понад 1 млн грн
14:20
Обвал ґрунту на Буковині: Укрзалізниця змінила маршрут руху потягів
13:54
Микола Княжицький
"Після впровадження закону про деолігархізацію може відбутися перерозподіл медіабізнесу", − Микола Княжицький
13:42
Ексклюзив
вівчар
Щодня по 20 кілометрів у горах – як "прогулюються" вівчарі 
13:07
Олександр Черненко
"Ризикуємо прокинутись у державі Лукашенка", − нардеп Олександр Черненко
12:42
безпековий форум
У Львові триває Київський безпековий форум
12:09
Яценюк
"Це не тупість, це підігрування Росії", – Яценюк про проблеми "Нафтогазу України"
11:51
велодоріжка на Чорновола
Велодоріжка‌ ‌на‌ ‌Чорновола‌ ‌у‌ ‌Львові‌ ‌поросла‌ ‌травою‌ ‌та‌ ‌боргами‌ ‌
11:29
коронавірус
На Львівщині COVID-19 виявили ще у майже 700 людей: в яких районах найбільше
10:51
ДТП на Львівщині
На Львівщині  у ДТП загинув пішохід, ще один – травмований
10:20
Rapid Trident-2021
Зачищали місто від противника: триває активна фаза Rapid Trident-2021
09:53
ООС
Доба на Донбасі: окупанти продовжують гатити із забороненої зброї
09:32
Марія Українець
У Червонограді померла найменша мама в Україні
09:00
осінь
Синоптики прогнозують потепління, без істотних опадів: погода на Львівщині 25 вересня
2021, п'ятниця
24 вересня
21:10
акценти
Цікаві факти про каву, Львівщина на порозі "червоної" зони, Дубляни більше не в складі Львівської МТГ та інші акценти від "Еспресо.Захід"
20:55
У центрі Львова 78-річна жінка провалилася у триметрову яму
20:37
допомога
9-річний хлопчик, який лежить в львівській лікарні, терміново потребує грошей на ліки
20:20
табаков
Tabakov у рідному Львові виступить з сольним концертом під білий рояль
20:03
На Львівщині для проїзду відкрили один з найдовших мостів Західної України
19:46
Борковський
"Борковський & Валевська" на "Еспресо": "незаконний" закон та виклики опалювального сезону
19:28
Віталій Горбатенко
Суд виключив Дубляни зі складу Львівської громади
19:10
місто Львів
На порозі "червоної" зони: де відпочити у Львові у вихідні 25-26 вересня
18:53
Науковий фест
Львів’ян запрошують у Стрийський парк на перший науковий фестиваль
18:35
Борщівський спиртзавод
Борщівський спиртзавод на Тернопільщині виставили на продаж
18:15
Екуменічний соціальний тиждень
"Плекаючи спільне благо": 14-й Екуменічний соціальний тиждень у Львові буде присвячений сталому розвитку суспільства
Більше новин