live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Під бастіонами Звенигорода знайшли панський будинок XVI століття (відео)


фото: facebook-сторінка Рятівної археологічної служби
Археологи досліджують руїни княжого міста.

Про це повідомила керівниця Звенигородської археологічної експедиції Рятівної археологічної служби Віра Гупало, передає "Еспресо.Захід".

Старий панський будинок виявили під бастіонами XVIII століття.

"Знайшли одну з печей, вона має обмазані стінки, печина, попіл, вугілля. Цю піч можна датувати до побудови бастіонів, тобто 16-17 століття. Маємо фрагменти начиння 17 століття, двобарвні кахлі кінця 16 століття. Особливим маркуванням є візерунки у вигляді гвоздики, такі орієнтальні мотиви прийшли до нас з Туреччини – це була така мода. Графи Сенявські, яким належав цей пагорб і село, слідкували за модою, то ж тут у них в будинку була піч, викладена з таких гарних кахлів, які поєднували коричневий, жовтий та зелений кольори, - розповіла Віра Гупало.

Також археологи знайшли кілька віконниць.

"Можемо сказати, що вікна у цьому панському будинку 16 століття складались з маленьких фрагментів шкла, які були оброблені алмазним зрізом і ретушовані. Вставлені в маленькі двотаврові олов'яні рамочки і саме вікно виглядало як мозаїчне", - додала археолог.

Розкопки тривають на місці дитинця - у княжу добу тут був побудований палац, найдавніша у Звенигороді церква, укріплення. Але на сьогодні все це зруйноване.

Перші розкопки тут проходили у 1985 році. До них вважалось, що пагорб має штучне походження. 

"Але під час розкопок з'ясували, що цей пагорб природного погодження. Він тут височів ще на дні прадавнього моря. Через більш ніж 30 років сталась оказія розширити цей розкоп, зробити його більш масштабним і дослідити всі нашарування", - зазначила керівниця експедиції.

Також археологи зафіксували поховальний горизонт давньоруського часу.

Відео з facebook-сторінки Рятівної археологічної служби 
  • Нагадаємо, заповідник "Давній Звенигород" презентував незвичайні екскурсії у технології віртуальної реальності. Для відвідувачів новинка має запрацювати навесні 2021 року.

Стежте за найважливішими новинами України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.

 

новини партнерів

26 листопада, 2020 четвер

25 листопада, 2020 середа

26 листопада, 2020 четвер

25 листопада, 2020 середа

24 листопада, 2020 вівторок

Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Введіть слово, щоб почати