live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Синютка: "Спочатку навчання російською мовою для студентів, а потім Кремль здійснить й інші наступи на українську мову"


фото: eurosolidarity.org
Нардеп Олег Синютка розкритикував провладний законопроєкт щодо викладання у ВНЗ російською мовою, винесений на порядок денний Верховної Ради у четвер, 3 вересня.

Про це нардеп від фракції "Європейська Солідарність" повідомив журналістів у кулуарах парламенту. За словами Олега Синютки, запропонований партією "Слуга народу" законопроєкт №3717 порушує цілу низку юридичних норм і є спробою русифікації освіти в Україні.

"Це надзвичайно цинічно, що саме сьогодні, в день, коли 35 років тому в Пермському концтаборі помер Василь Стус, нинішня влада намагається знову ввести викладання російською мовою у вищих навчальних закладах", – сказав Олег Синютка.

На думку Синютки, законопроєкт передбачає не навчання для іноземних студентів і вихідців з країн колишнього Радянського Союзу їхніми мовами, а бажання влади законодавчо закріпити викладання російською мовою на рівні з українською та англійською.

"Кремль чітко заявив: де буде "рускій язик", там буде "рускій мір", а там і їхні геополітичні інтереси. Там буде ґрунт для того, щоб захоплювати нові території. Тому це питання не про освіту, а про те, якою буде завтра Україна", – наголосив Олег Синютка.

За його словами, важливо не дозволити Росії пропагувати свою культуру, мову, традиції та звичаї, оскільки після захоплення мовного простору приходять їхні військові сили.

Сьогодні, 3 вересня, на порядок денний Верховної Ради України винесено до розгляду законопроєкт від партії "Слуга народу", яким запропоновано ввести російську як одну з мов, якими проводитимуть навчання для іноземних студентів в Україні.

новини партнерів

5 березня, 2021 п'ятниця

4 березня, 2021 четвер

5 березня, 2021 п'ятниця

4 березня, 2021 четвер

3 березня, 2021 середа

2 березня, 2021 вівторок

1 березня, 2021 понеділок

Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Введіть слово, щоб почати