live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Парк культури запроваджує суботні концерти класичної музики


фото: з архіву Дмитра Кацала
Перший концерт у циклі "Прокидання з класикою" відбудеться вже цієї суботи

5 вересня на галявині центральної арки Парку культури імені Богдана Хмельницького Львівська хорова капела хлопчиків та мужчин "Дударик" спільно з гуртом "Плач Єремії" співатиме для всіх охочих козацьких, стрілецьких і повстанських пісень. Саме з цього концерту  розпочнеться "Прокидання з класикою" – спільний проєкт парку з управлінням культури Львівської міської ради, що триватиме до 5 жовтня і вхід куди буде безкоштовним, інформує Еспресо.Захід.

Як розповіла нам артдиректорка Парку культури імені Богдана Хмельницького Світлана Кухарук, ідея "Прокидання…" виникла, щойно послабився карантин і з'явилася можливість – бодай із дотриманням дистанції – збирати спраглих до цікавих культурних подій. "Багато людей, котрі не дуже знають, де розташована Львівська філармонія, досі доволі шаблонно уявляють, що ж таке класична музика, – каже Світлана Кухарук. –  Щоби трохи зруйнувати ту шаблонність, ми й затіяли цей проект, спробувавши запропонувати увазі не просто класику, а різні її варіанти".

"Мені видалося, що нічого кращого немає, як розпочати таке "Прокидання…" просто неба з антології української військової музики, – розповів "Еспресо.Захід" автор концепції першого концерту із циклу, його постановник та аранжувальник, художній керівник "Дударика" Дмитро Кацал. – Я зростав з такою музикою і росту далі. Тому знаю – і не тільки на власному прикладі – яке колосальне виховне значення вона має. Мені дуже хочеться, щоб очі сучасного покоління й очі тих, хто творив цю музику, зустрілися, щоби сьогоднішні хлопці та дівчата могли порівняти власні мрії та бажання з мріями та бажаннями своїх однолітків сто-двісті-триста років тому і сприйняли їх як щось важливе. Як таке, зрештою, що є вагомим, незалежно від часу, в якому живеш. Тому, властиво, пісні і звучатимуть у сучасних обробках".

Варте уваги, що в концерті, крім "Дударика" та гурту "Плач Єремії", також візьмуть участь Олег Ярема (акустична гітара), Віталій Боднар (електро-гітара), Володимир Заборовський (акордеон), а ще Зеновій Карач і Назар Лозинський (вокал). Як те, що концерти циклу "Прокидання з класикою" відбуватимуться у парку щосуботи о 12 годині. Уже 12 вересня насолоду слухачам даруватиме народний камерний оркестр "Поліфонія". Ще за тиждень – оркестр Національного академічного українського драматичного театру ім. М. Заньковецької. 26 вересня – Галицький камерний хор "Євшан". І на завершення, 3 жовтня, інструментальний гурт "Рококо".

Все по темі

новини партнерів

8 березня, 2021 понеділок

7 березня, 2021 неділя

6 березня, 2021 субота

8 березня, 2021 понеділок

7 березня, 2021 неділя

6 березня, 2021 субота

5 березня, 2021 п'ятниця

4 березня, 2021 четвер

Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Введіть слово, щоб почати