live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

"Можна торкатися руками" - у Львові доступна виставка для людей з вадами зору

Сьогодні, 24 серпня, у новоствореному інклюзивному просторі-бібліотеці "Сенсотека", що в Стрийському парку, презентували виставку скульптур "Можна торкатися руками". Захід став першим від початку роботи локації

Журналістка "Еспресо.Захід" відвідала відкриття експозиції.

На вході до виставкової зали відвідувачам міряли температуру та роздавали рукавички. Адже на скульптури можна не лише дивитися — їх можна торкатися. Тут презентували роботи молодих львівських скульпторів, серед яких: Василь Гриневич, Сергій Деркач, Юрій Іванцик, Ростислав Карпухін, Володимир Семків та Денис Шиманський.

З усіх скульптур впадає у вічі незвична, синя. Її автор Сергій Деркач розповідає: "Вона називається Futur. Це абстрактна скульптура, абстрактна пластика. Я використав такі елементи, бо надихнувся більше графічним дизайном, аби показати, що скульптура — це не тільки класичні форми. Це й взаємодія з іншими варіаціями. Я використав синій колір, бо він зараз трендовий. Сама скульптура має багато елементів, але синій збирає її та робить дуже виразною. Ці частини графічні, й мені сподобалося те, що композиція нагадує місто майбутнього. Через це, власне, і така назва роботи. Зараз є мода на Synthwave. Є такий напрям у музиці. Це як референс до майбутнього. Мені дуже сподобалася така музика, і звідси такі форми. Саму скульптуру зробив раніше. Це моя дипломна робота. У нас є Львівський скульптурний клуб і ми відгукнулися на запрошення від "Сенсотеки", "Лінії втечі" та Музею модерної скульптури Михайла Дзиндри. Вирішили, що можна відійти від традиційних форматів виставки. Показати, що зі скульптурою можна взаємодіяти, а не лише дивитися. І, знаєте, під час цього коронавірусу всі недоторкані такі, то можна розширити рамки. Дуже сподіваємось, що прийдуть люди з вадами зору. Хочемо, щоб зараз скульптуру трактували інакше. Через це і ми дозволили торкатися руками".

Організаторка Ляна Мицько з "Лінії втечі" говорить, що отримала прохання від міської ради придумати щось для нового простору: "Придумали виставку, але не хотіли робити її відірваною від діяльності "Сенсотеки". І запросили сюди скульпторів, які готові, щоб їхні роботи не лише дивилися за склом, а й чіпали руками. Це дуже класно для артоб’єктів, щоб розуміти з якого матеріалу їх зробили, які техніки застосовував майстер. Люди з вадами зору можуть приходити й відчувати мистецтво. Так само як і читати зі шрифтом Брайля".

Додамо, що виставка буде доступною ще 25 серпня.

новини партнерів

5 березня, 2021 п'ятниця

4 березня, 2021 четвер

4 березня, 2021 четвер

3 березня, 2021 середа

2 березня, 2021 вівторок

1 березня, 2021 понеділок

Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Введіть слово, щоб почати