live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Перший фермер-винороб із Закарпаття дочекався ліцензії


фото: ivascellari.it
Ліцензія дозволяє легально поставляти свою продукцію готелям, ресторанам і кафе

Перший приватний винороб у Закарпатській області – фермерське господарство "Терруар" –отримав ліцензію. Мова йде про терруар "Північний берег" і субтерруар "Мукачево". Ще 5 закарпатських приватних виноробів подали документи на ліцензію. Про це пише ресурс agroreview, передає "Еспресо.Захід".

Процес ліцензування стартував ще в січні 2019 року. Ліцензія дозволяє легально поставляти свою продукцію готелям, ресторанам і кафе. З іншого боку, за словами голови Асоціації виноробів та виноградарів Закарпаття Олександра Ковача, ліцензія не дає користі для держави.

"Її давно треба було скасувати, адже цей документ не має жодного відношення до контролю за якістю. Молоко, ковбаса, хліб мають ліцензію? Можна контролювати якість і без ліцензії. А отримати її надзвичайно складно… Ця ліцензія коштує копійки, проте її отримання є дуже недешевим — за часом і фінансами. А вона абсолютно нікому не потрібна: ні державі, ні виноробам, ні споживачеві", — зазначає він.

На думку винороба, ліцензування — це обмеження для малих виноробів.

"Це така вигадка великих виробників, щоб не допустити на ринок маленьких. Це нечесна гра в нинішніх умовах", — говорить він.

Ще 5 закарпатських приватних виноробів подали документи на ліцензію. Вони  чекають вже від 2 до 5 місяців.

Олександр Ковач впевнений, що потрібен споживачеві вибір, а не документ. Тому тут має бути конкуренція продукту.

"Потрібен вибір не з 50 монстрів, а, скажімо, з 5000 приватних виробників. Тоді буде вироблятися якість", — вважає експерт. Він надіється, що скасують ще й акцизну марку, тоді настане бум виноробства і споживач буде мати вибір.

новини партнерів

5 березня, 2021 п'ятниця

4 березня, 2021 четвер

5 березня, 2021 п'ятниця

4 березня, 2021 четвер

3 березня, 2021 середа

2 березня, 2021 вівторок

1 березня, 2021 понеділок

Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Введіть слово, щоб почати