live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У лікарні швидкої допомоги у Львові відкрили відділення дитячої кардіохірургії


фото: пресслужба Львівської клінічної лікарні швидкої допомоги
У Львові відновили операції на серці для дітей. Нове відділення розпочало свою роботу вчора, 19 серпня, у Львівській клінічній лікарні швидкої допомоги. За дитячу кардіохірургію відповідатиме серцево-судинний хірург Віталій Петров.

Тут оперуватимуть складні випадки, в тому числі виконуватимуть операції на відкритому серці, інформує пресслужба лікарні, передає "Еспресо.Захід".

"Програма допомоги у нашому відділенні включатиме не лише дітей від народження до 18 років. Ми хочемо допомагати нашим пацієнтам і надалі. Наприклад, допомога буде потрібна дівчаткам, які мають в анамнезі операцію на серці, коли у дорослому віці вони захочуть стати мамами. Якщо ми будемо й надалі їх вести, то зможемо ефективно допомагати таким пацієнтам. У планах також – складні втручання на відкритому серці", – розповів "Еспресо.Захід" керівник напрямку дитячої кардіохірургії у лікарні швидкої допомоги Віталій Петров.

Серцево-судинний хірург Віталій Петров стажувався у США, Австралії, Європі, щоб проводити сучасні операції такого рівня. І от тепер він може виконувати їх у рідному місті.

Першу операцію у новоствореному відділені виконали вчора, 19 серпня. Оперували підлітка, який мав дефект серцево-судинної системи.

"Наш маленький пацієнт мав цікаву історію. До нас він потрапив, коли захотів займатися спортом. Перед тим проходив медогляд за місцем проживання. Ще тоді сімейний лікар запідозрив ваду серця, йому зробили ЕХО, але лікар запідозрив серйозну ваду серця і його скерували до нас. Тут ми детальніше обстежили хлопчика, зробили томографію і діагностували відразу три проблеми – неправильне сполучення легеневих вен, дефект перетинки і зміни в одному з клапанів серця. Простіше кажучи, через неправильне сполучення між передсердями легені неправильно віддавали кров, замість того, щоб кисень потрапляв до серця, він повертався назад до легень. У таких випадках операція – єдиний вихід", – розповів Віталій Петров.

Операція пройшла успішно, усі три вади команді львівських медиків вдалося виправити. Зараз маленький пацієнт почувається добре, він навіть розпочав реабілітацію.

На черзі – уже новий пацієнт. Хлопчику 10 років, і в нього також вроджений дефект серця.

"Цього разу ми з командою плануємо здійснити міні-доступ до маленького серця. Це набагато складніше для хірургів, але легше для дитини, такий підхід скорочує післяопераційний період, менше травмує дитину і скорочує терміни реабілітації. Так роблять в усьому світі, це дуже сучасне і ефективне втручання. Ми будемо робити так, як це роблять в усьому світі. Ми багато років виношували ідею такого відділення і тепер раді, що можемо це робити вдома", – каже Віталій Петров.

Команда лікарів уже почала підготовку до такої операції.

новини партнерів

8 березня, 2021 понеділок

7 березня, 2021 неділя

6 березня, 2021 субота

8 березня, 2021 понеділок

7 березня, 2021 неділя

6 березня, 2021 субота

5 березня, 2021 п'ятниця

4 березня, 2021 четвер

Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Введіть слово, щоб почати