![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347128_452946993_8073537746022878_23435014520408547_n_new_80x50_0.webp)
На Львівщині 1 тис. підприємств постраждала через кібератаку на "Київстар"
За попередніми оцінками приблизно тисяча підприємств Львівщини постраждали внаслідок кібератаки на оператора "Київстар"
Про це повідомляє Львівська ОВА, передає "Еспресо.Захід".
Уранці 12 грудня минулого року у роботі мобільного оператора "Київстар" стався "технічний збій". Згодом у компанії повідомили про хакерську атаку. За фактом кібератаки на "Київстар" Служба безпеки України відкрила кримінальне впровадження.
Як розповіли сьогодні, 16 січня, під час брифінгу у офіційному медіацентрі при Львівській ОВА за попередніми оцінками приблизно тисяча підприємств Львівщини постраждали внаслідок цієї кібератаки.
"Щонайменше 80% виробничих підприємств області зазнали збитків, які можуть вимірюватись і десятками тисяч доларів в кожному окремому випадку. За попередніми оцінками це приблизно тисяча виробництв. Наразі ми прокомунікували з Асоціацією роботодавців, Європейською бізнес асоціацією і іншими асоціативними структурами та кластерами щодо цієї інформації. Тобто збір триває. Відтак, просимо бізнес в довільній формі на електронну адресу департаменту економічної політики ЛОВА надсилати інформацію щодо наслідків такого втручання, адже є підприємці в яких окремі ланцюги на виробництві прямо функціонують завдяки телекомунікаційній мережі",- зазначив керівник департаменту економічної політики Львівської ОВА Степан Куйбіда.
Ці матеріали узагальнять і передадуть в Службу безпеки України, як чергові дані про злочини Росії.
Як зазначили під час брифінгу, Україна - друга в світі за кількістю кібератак.
"Тут не лише йдеться про протидію ворогу, який прагне знищити нашу цифрову інфраструктуру, а також те, наскільки бізнес залежить від цифрових інструментів і якщо це - серйозний рівень, то ми маємо готуватись до цього, починаючи з усвідомлення проблеми та завершуючи конкретними механізмами",- пояснив начальник управління з питань цифрового розвитку Львівської ОВА Максим Столярчук.
Відтак, управління проводить активну роботу пов’язану з кіберзахистом тих ресурсів і інституцій, за які воно відповідає в своїй поточній діяльності. Проте, як зазначили спікери, цього недостатньо. Дуже важливою є особиста кібергігієна та кіберзахист кожного жителя.
Читайте також: Збій у роботі мобільного оператора: як залишатися на зв'язку та викликати екстрені служби
- Актуальне
- Важливе
![крига Генрі Форда крига Генрі Форда](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347102_453096945_910218067808766_1565905754232653360_n_new_80x50_0.webp)
![Портрет Августина Волошина Портрет Августина Волошина](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347086_photo_2024-07-12_10-39-16-91_new_80x50_0.webp)
![ЗСУ ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/332000_333000/332685_zsu_gettyimages_new_80x50_0.webp)
![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347068_pol65_new_80x50_0.webp)
![Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347048_IMG_20240726_132656_402_new_80x50_0.webp)
![На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347032_66a365c219eed608879982_new_80x50_0.webp)