Куди піти у Львові із 15 по 21 січня: благодійна театралізована екскурсія у Домі Франка та виставка "Під крилом Янгола"
Цього тижня на львів'ян та гостей міста очікує низка концертів, виставок, кінопоказів, літературних подій, вистав, зустрічей, а також фестивалів і ярмарків
Цей тиждень пропонує львів'янам та гостям міста чимало цікавого. Куди можна піти, розповідає "Еспресо.Захід", афіша щодня доповнюється новими подіями.
Зустрічі, презентації, майстер-класи та лекції
Презентація новітньої антології "Драма Панорама 2023"
У вівторок, 16 січня, у Львові відбудеться презентація новітньої антології "Драма Панорама 2023", у які представлені тексти-переможці національних та міжнародних драматургічних конкурсів минулого року.
До книжки увійшли тексти переможців 5 драматургічних конкурсів: "Драма.UA", "Тиждень актуальної п’єси", "Липневий мед", "Aurora" (Польща) та "Reboot Festival" (Велика Британія). Під час презентації також відбудеться акторське читання та фахове обговорення п’єси "Стікери" драматурга Ігоря Носовського у постановці режисера Івана Даніліна. Цей текст виборов перше місце на конкурсі "Тиждень актуальної п’єси" і друге – на конкурсі “Липневий мед”, а читання під режисурою І. Даніліна стало однією з найяскравіших подій фестивалю Драма Спринт, який відбувся в грудні 2023 року у Києві. А після читання всі присутні матимуть можливість обговорити п’єсу з автором.
Початок о 18:30. Вхід вільний.
Розмови про звукові експерименти та культуру у Домі звуку
Дім Звуку запрошує на серію розмов про звукові експерименти та культуру, перша зустріч відбудеться у середу, 17 січня.
У Львові проведуть 4 лекції про звукові експерименти. Зокрема на них обговорять як звук дозволяє схопити щось невидиме і чому це важливо; як мистецтво звуку вибудувалося як частина великого поля сучасного мистецтва; як художники соціалістичних країн ставали піонерами звукового мистецтва і якої форми можуть набувати звукові краєвиди.
Лекція-розмова 17 січня матиме назву "Звуки невидимого: чи можна записати як звучить душа?"
Наступні лекції відбудуться 24 січня (Звук як частина практик мистецького світу), 31 січня (Як в країнах соц-табору творили звукове мистецтво) та 7 лютого (Звукові краєвиди: між екологією та уявою).
Щоб відвідати події, необхідно заповнити гугл форму за посиланням. Початок лекції о 18:30.
Зустріч із Василем Ґабором "Львів як текст і львівська вулиця 20–30-х рр. XX ст. як гангстерське Чикаґо"
У четвер, 18 січня, у Львівському палаці мистецтв відбудеться творча зустріч із письменником, науковцем і видавцем Василем Ґабором "Львів як текст і львівська вулиця 20–30-х рр. ХХ ст. як гангстерське Чикаґо".
Гості зустрічі дізнаються, як одній людині вдається впродовж 20 років реалізовувати видавничий проєкт "Приватна колекція" й випустити у світ понад 200 книг і добрий десяток концептуальних антологій, усе про львівська каварні доби Івана Франка та літературних угруповань "Молода Муза" і "Дванадцятка", у чому суть означення "Львів як текст" і його відмінність від текстів про Львів.
А також відвідувачам розкажуть про:
– Львівська вулиця 20–30-х рр. ХХ ст. як гангстерське Чикаго: мова вулиці міжвоєнного періоду та її колоритні персонажі (батяри, злодії, коханці, підпільники і богемісти)
– візуальний Львів у "Приватній колекції": використання в оформленні книг та антологій художніх картин, шаржів та фотографій львівських митців, а також архітектурних пам’яток нашого міста – скульптур, барельєфів, маскаронів тощо.
– новий жанр "подихи" в останній збірці Василя Ґабора "Чи ви любите?.."
Окрім того, на зустрічі буде нагода познайомитись із подарунковими виданнями та новинками "Приватної колекції", придбати чи замовити їх.
Початок о 17.00.
Екскурсія Тетяни Казанцевої "Вілла родини Трушів"
У суботу, 20 січня, у рамках відзначення 155-річчя від дня народження українського живописця Івана Труша львів'ян та гостей міста запрошують відвідати екскурсію Тетяни Казанцевої у Художньо-меморіальному музеї Івана Труша.
Відвідувачі матимуть нагоду побачити усі родзинки вілли Труша, а опісля у майстерні художника переглянути фільм"“Іван та Аріадна" знятий Студією ВІАТЕл в рамках проєкту "Гра долі". Також на всіх чекаиме чай та затишна розмова.
"Ми завітаємо до затишної вілли Труша в районі Францівки, що була зведена у 1910 р. за проєктом архітектора Олександра Лушпинського, який вдало втілив усі побажання замовника. За задумом дім мав бути не тільки зручним для проживання великої родини, а й забезпечувати комфортні умови праці мистця. Перейдемося садом художника, заглянемо на веранду, побачимо кімнату в якій мешкала кравчиня родини Трушів, оглянемо давні печі, сецесійні люстри, збережену автентичну столярку", – розповідає авторка екскурсії. Всі кошти підуть на розвиток музею.
Початок о 16:00. Вартість 150 гривень.
Театр
Вистава "Уявні маршрути Львовом"
У середу, 17 січня, Театр Лесі зарошує на імерсивну виставу-гру "Уявні маршрути Львовом".
Уявні маршрути Львовом - це інтимний перформанс, який через гру у піску досліджує перетини львівських історій та урбаністичних асоціацій. Річковий пісок Полтви та образи на ньому стануть відправними точками у фантазійній подорожі учасників та учасниць, які зануряться в уявний світ Львова через водну стихію, точніше її відсутність.
Початок о 18:00. Вартість квитків 250 гривень, придбати їх можна за посиланням.
Пастка розуму
У середу, 17 січня, театр Курбаса запрошує на виставу "Пастка розуму" за Ентоні Горовіцем. За жанром це психологічний екстремальний трилер, тож вікові обмеження для відвідин висави 16+ років.
"Автор історій про "справжні злочини" Марк Стайлер прибуває до експериментальної лікарні для божевільних Феарфілдс з ціллю взяти інтерв’ю у серійного вбивці Істермена для своєї нової книги. Коли Істермен і Стайлер зустрічаються, виявляється, що двох чоловіків пов`язує трохи більше, ніж просто бажання письменника оприлюднити історії вбивці", – описують виставу у театрі.
Початок о 18:00. Придбати квитки можна у касі театру (каса працює в дні вистав, з 16:00 до 18:00) або за посиланням.
Фото: Театр Курбаса
Театралізована екскурсія "Мама і доня: нерозказана історія"
У неділю, 21 січня, Дім Франка запрошує на театралізовану екскурсію "Мама і доня: нерозказана історія".
В основу екскурсії покладено спогади і листування Ганни та Ольги Франків. Гості співпереживатимуть з героїнями всю гамму людських чуттів: від щирої безмежної любові до нерозуміння і чужості, а мереживо українських пісень насичуватиме дійство емоційними барвами.
Як змінювалися стосунки матері й доньки протягом життя? Чому все склалося саме так? Спостерігаючи за відвертими та емоційними діалогами героїнь, ви зможете знайти відповіді на ці та інші питання. І вас точно не залишить байдужими ця щемка, по-своєму драматична історія.
Екскурсія призначена для відвідувачів віком від 15 років. Початок о 15:00. Вартість: благодійний внесок від 150 гривень.
Всі кошти з екскурсії будуть скеровані на відбудову музею Романа Шухевича. Реєстрація за посиланням.
Кіно
Допрем’єрний благодійний показ фільму "Стрий. Легенда"
У четвер, 18 січня, у бібліотеці на площі Ринок відбудеться допрем’єрний благодійний показ фільму "Стрий. Легенда". Перед сеансом на глядачів чекає зустріч із автором стрічки.
Кінострічка є частиною грандіозного всеукраїнського проєкту "Легенди України", мета якого є візуалізація легенд, казок, переказів з метою збереження історичної спадщини, традицій і культури та популяризації самобутності і неповторності регіонів України. У фільмі показано роль англо-саксонських лицарів в захисті Галицько-Волинського королівства та історія зародження української шляхти.
Сюжет перегукується з сучасністю, адже там також, як і зараз, йдеться про захист своєї території і своїх цінностей. Серед акторів 8 теперішніх воїнів ЗСУ. Автор сценарію, головний герой і продюсер фільму – Юрій Комарницький
Режисер фільму – Олександр Король (головний режисер Львівського академічного обласного музично-драматичного театру ім. Юрія Дрогобича). Зйомка: студія "WestArt" – Дмитро Кошлань
Початок о 16.00. Вхід вільний. Трейлер можна побачити за посиланням.
Концерти
LUMOS Orchestra та хор "Євшан" із концертом "The Sounds of Christmas"
15 січня у Львівській опері симфонічний оркестр LUMOS Orchestra та хор "Євшан" зіграють святковий концерт "The Sounds of Christmas".
Як розповіла керівниця LUMOS Orchestra Діана Коваль, програму складуть найкращі мелодії з фільмів та мультфільмів: "Сам удома", "Різдвяна історія", "Гаррі Поттер", "Крижане серце 1-2", "Полярний експрес", "Ґрінч", "Чарлі та шоколадна фабрика", "Вонка", "Едвард руки-ножиці", "Вартові легенд", "Клаус", "Доктор Хто" та з багатьох інших. Артисти виступатимуть у казковому різдвяному одязі та під супровід святкового відеоряду, пропонуватимуть глядачам інтерактив як на самому концерті, так і в антракті. частина виручених від концерту коштів буде перерахована на потреби українських військових.
Вартість квитків від 590 до 1590 гривень, придбати їх можна за посиланням. Початок о 19:00.
Шедеври органної музики
У четвер та п'ятницю, 18 – 19 січня, львів'ян та гостей міста запрошують шедеври для органа у виконанні солістки Чернівецької філармонії Світлани Бардаус у Львівському органному залі.
"Мистецтво поєднати здавалося б непоєднуване – один із талантів Світлани Бардаус. Її програми завжди вражають, у них органістка сміливо міксує музику бароко із творами сучасників, академічні твори з органними перекладеннями популярних пісень, створює авторські аранжування для органа", – розповідають в органному.
Звучатимуть велична та трагічна Сарабанда зі Сюїти ре мінор Георга Фрідріха Генделя, просвітлена та життєствердна Кафедральна сюїта Гордона Янга, прониклива та щемка "Молитва" Ганни Гаврилець, позитивне та легке Рондо Андре Кневела, знайомі всім частини з циклу "Пори року" Антоніо Вівальді та неочікуване органне прочитання “Walking in the air”, пісні до дитячого британського мультика.
Початок о 19:00. Квитки можна придбати у касі Органного залу щодня з 13:00 до 19:00, або ж онлайн за посиланням.
Благодійна розколяда з етно-гуртом "Жива"
У четвер, 18 січня, львів'ян та гостей міста запрошують завершити цикл різдвяних свят у художньо-меморіальному музеї Івана Труша благодійним концертом "Розколяда з етно-гуртом "Жива"".
Для відвідувачів звучатимуть колядки та щедрівки з різних регіонів України: Розточчя, Гуцульщини, Полісся, Поділля, Галичини та інших. Колядки виконуватимуть учасники етно-гурту "Жива".
Початок о 18:00. Вхід: благодійний внесок.
"Кожен може наблизити нашу перемогу, тож усі зібрані кошти будуть спрямовані на потреби Збройних Сил України", – наголошують організатори.
Презентація альбому "Гурма" від гурту NAZVA
У п'ятницю, 19 січня, гурт NAZVA презентуватиме на !FESTrepublic (вул. Старознесенська, 24) свій новий альбом "Гурма".
"Галицько-донбаський гурт – фіналісти Нацвідбору на Євробачення-2024 – на ваших очах створюватимуть альтернативний етноарт хаос", – кажуть організатори.
Ексклюзивно у Львові, гурт обʼєднає українських митців, які стали частиною їх альбому. Це Tember Blanche, Renie Cares, Артистка Чуприненко, Гордій Старух та Юлія Юріна.
Початок о 19:00. Вартість квитків від 500 гривень, придбати їх можна за посиланням.
Peter Balog Quartet
У неділю, 21 січня, артцентр Дзиґа запрошує на концерт Peter Balog Quartet.
Це квартет музикантів, який пропонує слухачам захопливу музичну подорож, де сучасний джаз змішується з елементами хіп-хопу, імпровізацією та авторською музикою. Вони створили унікальну підбірку композицій, яка відображає їх власне бачення та виконання музики. Сучасний джаз, що пронизаний духом інновацій та експериментів. Колектив представляє класичні джазові мотиви у сучасних аранжування, додаючи до них неймовірну енергію та ритмічність хіп-хопу.
Гурт також виконає власні авторські композиції, які є продуктом їхньої творчої уяви й таланту. Музиканти пропонують свіжі, оригінальні і непередбачувані мелодії, які захоплюють своєю красою та глибиною. Кожна композиція – це їхні почуття та емоції, перетворені у ноти.
Початок о 19:00. Вартість входу 250 гривень.
Мистецтво
Те, чого не видно
У понеділок, 15 січня, у львівському музеї "Івана Георгія Пінзеля" відбудеться відкриття виставки "Те, чого не видно", яка присвячена скульптурі Скорботного Христа з каплиці Боїмів.
Після двох років консерваційних робіт над скульптурою Скорботного Ісуса Христа, проведених завдяки співпраці Інституту "Полоніка" з Львівською національною галереєю мистецтв та львівськими реставраційними установами, її вдалося врятувати. А результати цієї чималої роботи можна буде побачити під час виставки "Те, чого не видно".
Виставка представлена трьома мовами (польською, українською, англійською). Початок о 17:00.
Виставка Василя Бедея "Сколи"
Артцентр "Дзиґа" запрошує відвідати виставку серії робі Василя Бедея "Сколи", які є оригінальним поглядом на звичайні предмети та їхню приховану красу.
""Сколи" – це не просто виставка, а медитація на тему природи, відношення людини до неї та вічного прагнення знайти красу в повсякденному. Василь Бедей запрошує глядачів не просто спостерігати, а й глибоко відчути і переосмислити звичайні речі, які насправді можуть бути надзвичайно складними та красивими", – розповідають організатори.
Експозиція триватиме до 30 січня. Вхід безкоштовний.
"Крихкіші за скло": ікони з колекції Остапа Лозинського
Львівський скансен запрошує до своєї виставкової зали на першу цілісну виставку народної ікони на склі з колекції Остапа Лозинського "Крихкіші за скло".
"Остапова колекція становить понад сотню пам’яток і є, мабуть, найціннішою та найбільшою цілісною колекцією ікони на склі", – кажуть у музеї.
Читайте також: Найцінніша колекція: у Львові відкрили виставку ікон на склі, зібраних Остапом Лозинським
Зібрані ікони на склі із Покуття, Гуцульщини та Буковини є однією із найбагатших сучасних колекцій. А основу колекції заклали ще його батьки – Тарас та Роксоляна Лозинські – відомі львівські цінителі та збирачі українського мистецтва. Коли Остап Лозинський серйозно зацікавився колекціонуванням, їхня збірка нараховувала вже 17 ікон.
Виставка створена за кураторства мистецтвознавця та іконописця, керівника відділу науково-освітньої та виставкової роботи Музею Романа Зілінка і присвячена другій річниці смерті Остапа Лозинського.
Триватиме виставка до 26 травня.
"Під крилом Янгола"
У головній будівлі Нацмузею представлена експозиція проєкту Романа Опалинського "Під крилом Янгола".
Мова про мистецьку спробу показати і шлях до збереження культурної спадщини, і мистецтво перетворення народних та релігійних міфів на висвітлення сучасних взаємин. Представлені твори покликані розкрити глибину та красу давніх легенд, які віддзеркалюються в сучасному світі через міжособистісні стосунки.
Виставка Зірки Савки "Зіткані з попелу"
У готелі Асторія на відвідувачів чекає виставка Зірки Савки "Зіткані з попелу".
Проєкт "Зіткані з попелу" – це ніжна та витончена графіка, що показує глядачеві іншу Зірку Савку. Це естетичні, тонкі роботи, що є рефлексією художниці на процес внутрішньої трансформації. Через свої роботи, художниця розкриває важливість мистецтва як способу подолати труднощі та перетворити негативні враження у джерело позитивних переживань. Спалений папір – це ключовий матеріал, який втілює в собі процес відновлення та перетворення.
Відкриття виставки "АНГЕЛ-О-ТВОРЕННЯ"
Національний музей Львова запрошує переглянути виставку "АНГЕЛ-О-ТВОРЕННЯ", яка представить роботи дев’яти українських митців.
На виставці будуть представлені твори живопису та скульптури авторства Оксани Андрущенко, Лілії Бабяк, Мирослава Дедишина, Ігоря Іваніва, Ігоря Колісника, Володимира Луцика, Петра Старуха, Оксани Романів-Тріски та Іринея Юрчука. Митці живуть і працюють у Львові, Римі (Італія) та Лівінгстоні (шт. Нью-Джерсі, США). Кожен має свою творчу біографію, проте усіоб’єднані спільним задумом – "АНГЕЛ-О-ТВОРЕННЯ".
Триватиме виставка до 25 лютого 2024 року.
- Актуальне
- Важливе