"Необхідна ще одна ТСК по "вагнерівцях" від представників опозиції", – журналіст Станіслав Речинський
Ця комісія мала б зібрати докази, аби розслідування щодо зриву спецоперації провели правоохоронні органи.
Про це заявив екскерівник інформаційного управління СБУ, головний редактор сайту ОРД Станіслав Речинський у прямому етері програми "Еспресо" "Борковський&Валевська. Політика", передає "Еспресо.Захід".
Речинський переконаний, що "необхідно створити ще одну ТСК по розслідуванню зриву спецоперації затримання бойовиків ПВК Вагнера від представників опозиції". За його словами, саме ця комісія має зібрати докази, що розслідування зриву спецоперації мають провести правоохоронні органи.
Читайте також: Бурба заявив, що Зеленський через Єрмака дав вказівку перенести активну фазу операції по вагнерівцям
"Щоправда, я не знаю, яким правоохоронним органам, бо більшість з них під щільним контролем президента Зеленського", – додав він.
Читайте також: "Спецоперацію з "вагнерівцями" ОП відклав або через некомпетентність, або щоб повідомити про неї, кому потрібно", − нардепка Совсун
Також журналіст наголосив, що цей процес має відбуватися під тиском суспільства, адже “країна не може чекати два роки, поки Зеленський втратить президентський імунітет і відбудеться розслідування".
- Зазначимо, Речинський також зауважив, що не певен, що Бурба доживе до розслідування зриву спецоперації із затримання "вагнерівців". Адже нині всі люди, які піднімали тему зриву спецоперації, – в дуже великій небезпеці".
- Нагадаємо, 29 липня 2020 року білоруське державне інформагентство БелТА повідомило, що у санаторії під Мінськом затримали 32 росіян, які є "бойовиками неофіційної російської ПВК "Вагнера".
- Президент України Володимир Зеленський та голова Офісу президента Андрій Єрмак заперечували проведення операції. Однак, Зеленський згодом заявив, що розповів Лукашенку про спецоперацію щодо затримання "вагнерівців".
- 8 вересня видання CNN з посиланням на заяви трьох експосадовців української військової розвідки повідомило, що спецоперація із затримання "вагнерівців" в Україні відбувалася "з відома Сполучених Штатів".
- 17 листопада міжнародна група розслідувачів Bellingcat опублікувала дві частини розслідування про українську спецоперацію із затримання бойовиків ПВК Вагнера.
- Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що розслідування Bellingcat щодо вагнерівців не робить жодних висновків про те, що інформація про операцію була "злита".
- 18 листопада шеф-редактор The Insider Роман Доброхотов, видання якого разом із Bellingcat досліджувало зрив спецоперації, сказав, що представники української влади намагалися вплинути на журналістів, які розслідували зрив затримання бойовиків ПВК Вагнера.
- Пізніше журналіст-розслідувач Bellingcat Христо Грозєв назвав приховування українською владою інформації про "вагнергейт" політичним злочином, який не має виправдання.
- 19 листопада президента Володимира Зеленського та голову ОПУ Андрія Єрмака запросили на ефір одного з телеканалів про розслідування Bellingcat щодо вагнерівців. В Офісі президента назвали це "хайпом".
Усі попередні програми "Політика" можна переглянути тут.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку
- Актуальне
- Важливе