Недобуд ЛАЗу почали зносити, попри інтереси людей, що торгують під його стінами
Ринок вживаних господарських товарів та "секонду" тісниться у вузькому проході між "Провеснем" і будинком, який взялися демонтувати.
Знесення недобудованого будинку культури ЛАЗУ, що поруч з Новим ЦУМом, виявилось сюрпризом навіть для міської ради. Як повідомили у пресслужбі Львівської міської ради, міська інспекція державного архітектурного контролю вивчає, чи законно проводяться роботи. Тим часом буквально під стінами будівлі, яку з іншого боку уже почали демонтувати, далі працює невеличкий ринок вживаних товарів. Людей навіть не попередили про демонтаж, не кажучи уже про переселення їх на інше місце.
"Допродую залишки. Навіть не знаю, чи їхати за новим товаром, бо нам взагалі нічого не кажуть. Ні про що не попереджають, – скаржиться пані Ганна, яка уже багато років торгує тут вживаним одягом. – Так колись було на "Санта-Барбарі". То казали, що відселять, то ні. А потім раптово прийшли й сказали забиратись. Так само і тепер".
"Секонд" біля недобудованого будинку існує уже з десяток років. Раніше буквально під дахом недобуду, торгували вживаними господарськими речами, а на майданчику перед ним – одягом. Десь два роки тому "секонд" переселили у вузький прохід між ринком "Провесінь" і недобудованим будинком культури. Оскільки всі не вмістились, що деяким продавцям довелось шукати інше місце.
"Я тут вже років з десять працюю. Маю підприємця, плачу податок. Земля тут міська, а не приватна. Та до нас зі всього Львова люди за товаром їздять! Бо де ще тепер знайдеш нормальний молоток чи цвяхи. Або ножі до м'ясорубки, – каже продавець господарських товарів made in СРСР. – Можна подумати, якщо тут збудують торговий центр, такі як ми, зможемо орендувати там приміщення".
Що буде на місці червоної недобудови, наразі залишається незрозумілим. Марія Назаркевич, яка, за даними YouControl, є власницею компанії, якій належить будинок, відмовилась будь-що коментувати. Голова комісії архітектури, містобудування та охорони історичного середовища Львівської міської ради Андріян Гутник, також не знає, що буде по сусідству з "Аквапарком".
"Кілька років тому бачив проєктні пропозиції по цій будівлі. Це мав бути торгово-офісно-житловий комплекс. На перших поверхах торгові приміщення, на вищих – офісно-житлові. Але це історія багаторічної давності. Не знаю, чи зараз плани власників не змінились, але жодних офіційних дозволів на реконструкцію чи будівництво на цій території поки що не видавали, – каже Андріян Гутник. – Звичайно, демонтаж цієї будівлі, мабуть, єдино правильний вихід. Адже за стільки років без даху цегла уже починає розсипатись. Єдине, що ще можна використати – це фундамент, але для цього спочатку його потрібно обстежити. У будь-якому разі демонтажні роботи має виконувати спеціалізовано фірма, аби, не дай Боже, щось не пішло не так. А якщо з одного боку будівлю демонтовують, а з іншого під стінами ведеться торгівля, то це небезпечно".
За словами депутата, територія поруч з аквапарком "Пляж" потребує змін, але у будь-якому разі це не має бути якась масивна будівля.
"Свого часу тут була спроєктована широка алея, яка мала б тягнутись від кінцевої трамваю №3 і аж до озера на Симоненка.
Ринок "Провесінь" має проєктну пропозицію, у якій на місці ринку планують побудувати триповерхову будівлю, але з відновленням посередині великої арки-пасажу, щоб відновити прохід від трамвая до церкви Володимира і Ольги, – каже Андріян Гутник. – Власники ринку неодноразово презентували проєкт у міській раді. На першому поверсі продуктовий ринок, на другому – промисловий. На третьому хотіли б бачити спортивний зал, пристосований для дітей з обмеженими можливостями. Такого залу Львів поки не має. Але очільники міста не дуже йдуть їм на зустріч – міська рада зволікає з дозвільними документами. Утім, на мою думку будівництво на місці тієї червоної будівлі мало б розглядатись в комплексі з ринком "Провесінь".
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе