"Найбільше коштів на обласному конкурсі регіонального розвитку отримає багата Солонківська громада", – Сергій Дзядик
Депутат переконаний, що конкурс проєктів треба проводити лише серед громад, яким бракує коштів на розвиток.
На конкурсі проєктів регіонального розвитку виграють не ті громади, які найбільше потребують підтримки з обласного бюджету, а найбагатші. Про це заявив "Еспресо.Захід" член постійної депутатської комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку Львівської обласної ради, член Конкурсної ради Сергій Дзядик.
За результатами конкурсу максимальну суму (п'ять мільйонів гривень) отримає Солонківська громада, обидва проєкти якої стали переможцями конкурсу (загалом є 33 переможці). Відтак, по 2,5 млн з обласного бюджету скерують на будівництво каналізаційних мереж у Солонці та амбулаторії сімейної медицини у Хоросно.
"Тобто Солонка подала два проєкти і виграла п'ять мільйонів. З 50-ти виділених на конкурс. Це 10%. Це вкрай несправедливо. Бо є громади, які не виграли жодного проєкту, хоч і подавалися на менші суми, – каже Сергій Дзядик. – Є кілька причин, чому перемагають дуже багаті громади. По-перше, вони мають спеціалістів, які уміють правильно писати проєкти. По-друге, вони дають велике співфінансування і отримують більший бал. Ну, і третій момент -нефахові експерти, які ці проєкти оцінюють. Або ці громади домовляються з чиновниками, які впливають на експертів. Я не розумію, як, наприклад, Солонківська громада виграла проєкт на фінансування амбулаторії в одному з сіл. Натомість Бібрка не може виграти з проєктом, де йдеться про рентген-апарат для лікарні. І без цього апарата лікарня, яка обслуговує чимало довколишніх сіл, не може атестуватись в НСЗУ. Тобто експерти мали б враховувати важливість проєктів".
Відтак, у наступних роках депутат пропонує проводити конкурс з урахуванням індексу спроможності громад. Ті громади, які можуть фінансувати проєкти самотужки, не повинні брати участь у конкурсі і отримувати співфінансування з обласного бюджету. "У нас є Боринська громада, яка лише на 12% себе фінансує. Так, там, можливо, немає спеціалістів, які вміють правильно писати проєкти, але кошти їм вкрай потрібні. Там треба забезпечити найелементарніші базові потреби, без яких вони не виживуть. І область має помогти їм вижити. А Солонка продасть шматок землі за кілька мільйонів і все, що треба, профінансує. Або підніме податок на землю. Так само Славське, де все ОККО зареєстроване, Сокільники...".
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе