НАБУ скерувало справу Дубневича про розкрадання на 93 млн у суд
7 лютого НАБУ і САП скерували до суду справу за обвинуваченням народного депутата України у заволодінні 93,28 млн грн ПАТ Укрзалізниця.
Про це повідомляє пресслужба НАБУ, інформує "Еспресо.Захід".
Слідство вважає, що народний депутат України разом ще з вісьмома особами організував схему, в результаті якої «Укрзалізниця» впродовж грудня 2015 – березня 2017 рр. здійснила процедуру закупівлі стрілочної продукції за суттєво завищеними цінами не у виробника, а через дві компанії-посередниці, бенефіціарним власником однієї з яких є народний депутат України.
В результаті держпідприємство зазнало 93,28 млн грн збитків. Слідство з’ясувало, що незаконно отримані кошти учасники корупційної схеми розподілили між собою.
В січні 2019 семи особам, причетним до реалізації корупційної схеми, повідомили про підозру. Згодом, у лютому, затримали та повідомили про підозру ще одному учаснику — колишньому заступнику керівника Філії «Центр забезпечення виробництва» ПАТ «Укрзалізниця».
В травні 2019 року розслідування стосовно цих вісьмох осіб завершили.
В жовтні 2019 року, після згоди Верховної Ради України, коло підозрюваних поповнив народний депутат Ярослав Дубневич, якого названо організатором схеми.
- Нагадаємо, Бюро інкримінує нардепу незаконне заволодіння 93,3 млн грн. За версією НАБУ, Ярослав Дубневич, будучи народним депутатом України та обіймаючи посаду голови Комітету з питань транспорту та інфраструктури Верховної Ради, у період з грудня 2015 року по березень 2017 року, за попередньою змовою групою осіб, знаючи про наявність єдиного виробника стрілочної продукції на території України – ПАТ "Дніпропетровський стрілочний завод", замість більш економічно вигідної переговорної процедури закупівлі разом з іншими особами організував проведення відкритих торгів із залученням підконтрольних підприємств: ТОВ "Арго" і ТОВ "Корпорація КРТ". У результаті закуплено елементи верхньої будови колії за завищеними цінами, що призвело до збитків залізниці на суму 93,3 млн грн.
- Ярослав Дубневич також намагався оскаржити рішення Верховної Ради про зняття з нього недоторканності, але Верховний Суд підтримав позицію парламенту.
- Також Ярослав Дубневич оформив розлучення зі своєю дружиною Наталією, що зроблено, імовірно, з метою виведення частини майна з-під арешту та конфіскації.
- Нагадаємо, у 2020 році Ярослав Дубневич брав участь у місцевих виборах від партії "За майбутнє" до Львівської обласної ради. Вони успішно подолали 5% бар'єр, проте народний депутат залишився працювати у Верховній Раді.
- Пішов у місцеву владу і брат Ярослава, Богдан Дубневич – він очолив рідну для нього Солонківську ОТГ на Львівщині.
- Обоє братів також можуть виявитися причетними до ще однієї гучної справи, яку розслідує НАБУ. Вона стосується розкрадання природного газу на загальну суму 2,1 млрд грн на ТЕЦ у Новояворівську та Новому Роздолі на Львівщині.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе