На заході України більшість людей вважають, що під час війни потрібно себе обмежувати в розвагах і покупках, – опитування
Згідно з дослідженням, 60% опитаних в Україні вважають, що під час війни потрібно суттєво себе обмежувати в розвагах і покупках
Про це йдеться у дослідженні Соціологічної групи Рейтинг, передає "Еспресо.Захід".
Дослідження показало, що більшість українців переконані в тому, що варто себе обмежувати в розвагах і покупках під час війни. За два роки повномастабного вторгення ці показники практично не змінились. При цьому 36% мають протилежну думку – що потрібно намагатися жити повноцінним життям під час війни. Йдеться здебільшого про мешканці Києва та деокупованих територій.
"А з тим, що необхідно себе обмежувати найбільше погоджуються мешканці західних областей. Це питання найбільш розділило респондентів за віком та доходами: молодші й забезпечені значно більше хочуть жити повноцінним життям ніж старші і бідніші, серед яких більшість підтримує самообмеження", – йдеться в дослідженні.
Також, як зазначається в опитуванні, майже 80% українців почувають себе безпечно у своєму населеному пункті. Найменш безпечно відчувають себе мешканці прифронтових та деокупованих регіонів, а також люди середнього і старшого віку, мешканці міст і менш забезпечені громадяни.
Водночас кожен другий в Україні не будує жодних планів наперед.
"За останній рік кількість українців, які планують своє життя на тривалий термін (декілька років), знизилась з 19% до 12%. Ще близько 15% планують життя на півроку-рік, 22% – не більш ніж на кілька місяців. Планують своє життя на більш тривалий термін мешканці Києва, люди молодого та середнього віку, а також заможніші громадяни", – пише Рейтинг.
Довідково. Аудиторія дослідження включала українців віком 18 років і старше з усіх областей країни, за винятком тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, а також територій, де на момент опитування не було українського мобільного зв’язку. Вибіркова сукупність становила 1000 респондентів. Опитування проводилося за методом CATI (телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера). Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95 не перевищує 3.1%.
Опитування проводилося з 22 по 23 листопада 2023 року.
- Актуальне
- Важливе