На вул. Бандери відновили рух трамваїв за звичним маршрутом після місяців збиткового перекриття
Від сьогодні, 19 грудня, у Львові на вул. Бандери трамвайні маршрути № 1 та № 2 повернулися на звичні маршрути, адже смугу руху вздовж підпірної стінки, яку ремонтують четвертий місяць, вже відкрили для проїзду
Про це повідомили у ЛКП "Львівавтодор" , передає "Еспресо.Захід".
"На вихідних цією ділянкою трамваї курсували у тестовому режимі. Від сьогодні, 19 грудня, трамвайні маршрути № 1 та № 2 повернулися на свої звичні маршрути. Як відомо, дана смуга руху була перекрита у зв’язку з демонтажем аварійної підпірної стінки. Роботи проводять в рамках реконструкції вул. Бандери на замовлення ЛКП "Львівавтодор". Станом на зараз стару підпірну стінку вже повністю демонтовано. Щоб укріпити пагорб біля Органного залу – облаштовано нову, поверх цієї стінки залишається зробити земляний схил зі зеленими насадженнями. Через погодні умови наразі ці роботи призупинені. Смугу руху вздовж підпірної стінки перекрили на час робіт наприкінці літа. Відповідно, до сьогоднішнього дня два трамвайних маршрути курсували за зміненими схемами руху", - пишуть у Львівавтодорі.
Тепер трамваї № 1 та № 2 відновили рух за звичними маршрутами.
"Відтак "одиничка" та "двійка" у напрямку "від центру" курсують через Площу Ринок, вулиці Дорошенка, Коперника на вул. Бандери (№ 1) та Чупринки (№ 2). Сьогодні на маршрутах курсують 6 трамваїв №1 із орієнтовним інтервалом 10 хвилин та 8 трамваїв №2 із орієнтовним інтервалом 8 хвилин", - додають у ЛКП "Львівелектротранс".
Як розповів "Еспресо.Захід" голова комісії транспорту, зв'язку і міської мобільності Львівської міськради Ігор Зінкевич, ці два трамвайні маршрути були збитковими.
"Вони не виконували своєї функції. Запланований маршрут, який був у техпаспорту, він не відповідав дійсності. Їх пускали по інших маршрутах. Я неодноразово наполягав, щоб у Львівелектротрансі мені порахували і надали цифри по збитковості. Жодного разу вони мені ту інформацію не надали, можливо, навіть не знають, як її порахувати. Коли міняється маршрут, ми розуміємо, що дотаційна частина на витрати маршруту збільшується і він стає збитковішим, адже люди не можуть добратися туди, де вони звикли їхати", - каже Ігор Зінкевич.
Також депутат розповів, що ще до початку реконструкції вул. Бандери звертався до міського голови та управлінців, які відповідали за ремонт, щоб ті "не забули" про 600-ватний кабель, який заживлює трамвайну колію біля підпірної стінки.
"Всі говорили, що не забудемо, бо в проєкті є, але як ми бачили, кабель так і не поміняли. Натомість цього року, коли почали ремонт підпірної стінки, згадали про нього. Це збільшило час ремонту самої стінки і простору довкола. До того ж, були знайдені кістки і було проведено археологічну розвідку. За цей час робота два місяці стояла. Чому тоді було не посунути перешкоди і дати дорогу не лише трамваю, але й приватному транспорту. Адже всі ми бачили, які затори це спричиняло на вул. Дорошенка, яка є особливо складною вулицею в зимовий період, адже там підйом і бруківка. Тому ми бачимо багато нелогічних дій міських чиновників. Чи таким чином в ЛМР визнали свою помилку? Ніколи в ЛМР не визнають помилок, на жаль, вони не вміють визнавати помилок. А це все відчувають на собі львів’яни, коли добираються додому чи на роботу і змушені стояти в заторах чи якось об’їжджати такі непродумані робочі ділянки", - відзначив Зінкевич.
- Нагадаємо, 20 жовтня, біля Органного залу у Львові відновили роботи над підпірною стінкою. До цього з 20 вересня роботи були призупинені. Як пояснили у ЛКП "Львівавтодор", під час проведення аварійних робіт по демонтажу підпірної стінки виявлено "окремі елементи інженерних мереж, які потребують заміни (виносу), це фідери, водопровідна мережа, що не передбачалося первинним проєктом". Згодом повідомлялося, що під час робіт знайшли кістки, тому ремонт біля Органного залу відновили вже під наглядом археологів. На кінець листопада, початок грудня, більшу частину підпірної стінки було зроблено.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку, телеграм-канал та твіттер.
- Актуальне
- Важливе