На стіні сихівської школи створили новий мурал, присвячений олімпійському чемпіону Віктору Чукаріну. Фото
У Львові побільшало на один мурал. Новий стінопис створили на стіні школи номер 32, що на Сихові. Мурал присвячений відомому львівському гімнасту Віктору Чукаріну.
"Еспресо.Захід" розглянув стінопис зблизька й більше дізнався про етапи його створення.
Володимир Гой, депутат ЛМР від партії "ЄС" та ініціатор створення муралу Чукаріну, розповідає: "Ми внесли цей стінопис у місцеву програму відзначення 100-річчя від дня народження Віктора Чукаріна. Спочатку думали розмістити його на стіні якогось житлового будинку на вулиці Чукаріна, щоб його було видно з проспекту Івана Павла ІІ. Проте всі житлові будинки там планують утеплювати, тому ми вибрали місцеву школу номер 32. Сама ідея муралу виникла в мене спонтанно, коли я проїжджав вулицею Стуса повз мурал, на якому зображений поет. Я вирішив, що варто увіковічити в такий спосіб і нашого олімпійського чемпіона".
Читайте також: Стріт-арт по-львівськи: топ 5 муралів із портретами відомих українців.
До підготовки стіни й малювання приступили на початку січня, проте, оскільки перший місяць нового року не надто тішив львів’ян погодою, то процес дещо затягнувся.
"Ми планували, що буде мороз, за якого легше малювати, але то дощить, то падає сніг – опади гальмують роботу. Погода не підходить і для використання фарби на водній основі, тому стінопис створювали аерозольними балончиками. На мурал витратили близько 400 балончиків", – поділився художник Тарас Довгалюк.
- Нагадаємо, на вуличний стінопис на честь Чукаріна виділили майже 400 тисяч гривень.
- У Львові відзначають сторіччя абсолютного чемпіона Олімпійських Ігор Віктора Чукаріна.
Довідково. Віктор Чукарін (1921-1984) – один із найтитулованіших гімнастів світу. За кар’єру він виграв 11 медалей (7 із них золоті) на Олімпійських іграх, тричі ставав абсолютним чемпіоном світу. Відомо, що з початком війни він пішов добровольцем на фронт, однак під Полтавою отримав тяжке поранення і потрапив у німецький полон. 3,5 року Віктор провів у концтаборах, включаючи Бухенвальд. Полонених перевозили з одного табору до іншого, загалом Чукарін побував у 17 в’язницях, але йому вдалося вижити.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе