На сесії ЛМР вимагали прискорити розгортання тероборони у Львові
Зокрема хочуть переформатувати роботу управління надзвичайних ситуацій на управління надзвичайних ситуацій та територіальної оборони.
Про це повідомили на сесії Львівської міської ради, інформує "Еспресо.Захід".
Нині, 25 листопада, на сесії Львівської міської ради депутати почали обговорювати питання розгортання територіальної оборони в місті. За словами депутатів, потреба у захисті міста виникла після повідомлення американської та української розвідок щодо можливого зимового наступу Російської Федерації.
Першим із зверненням до мера міста Андрія Садового виступив депутат від фракції "Голос" Ігор Шолтис. Він зазначив, що нині є пряма загроза повномасштабної війни на території України, тож пропонує передбачити організацію територіальної оборони у Львівській територіальній громаді, проводити роз’яснювальну роботу з мешканцями, а також здійснити перевірку укриття Львова чи вони готові до авіаційного та артилерійського обстрілів.
"Чи відбудеться повномасштабний наступ Російської Федерації - нам не відомо, - сказав під час виступу на сесії Ігор Шолтис. - Але те, що ми маємо бути до цього готовими у будь-якому випадку — питання риторичне. Стосовно законопроекту про тероборону нині відбуваються політичні баталії в Києві. Ми не можемо очікувати їхнього рішення і залишати все як є. Ми маємо змінити принцип підпорядкування управління безпеки і муніципальної варти, які нині знаходяться у підпорядкуванні департаменту мобільності. На сьогоднішній день більша кількість хлопців виконують функцію паркувальників і суміжні функції, що суперечить основній логіці їхньої діяльності".
Міський голова відреагував на звернення і висловив своє бачення формування територіальної оборони в місті.
"Враховуючи запит, який ви робили на минулому пленарному засіданні, керівник департаменту юридичного підготувала проєкт ухвали і ми переформатовуємо роботу управління надзвичайних ситуацій. Це буде управління надзвичайних ситуацій та територіальної оборони, - сказав Андрій Садовий. - Надзвичайна ситуація і територіальна оборона — близька справа, тому ми повинні продумувати можливі нестандартні ситуації і продумувати їх асиметрично. Закон, який прийнятий про національний спротив, - добре, що він є. Але його прийняли так, що він почне працювати з 2022 року. Зараз працюють над підзаконними актами. Наше завдання бути помічниками, бо має бути жорстка вертикаль. Ми як місто повинні бути певними ініціаторами в процесі. Тому я б дуже хотів, щоб наступний рік у нас був пріоритетним в плані територіальної оборони".
Після звернення Ігоря Шолтиса із проханням забезпечити територіальну оборону у Львові до міського голови також звернувся директор департаменту "Адміністрація міського голови" Євген Бойко.
"Розуміючи необхідність зберігати спокій та не піддаватись панічним настроям, все ж таки ми не можемо ігнорувати реальність загрози цілісності, суверенітету та незалежності нашої країни. Але чим сильніші та активніші дії наших ворогів, тим більш готовими ми повинні бути дати їм відсіч та попередити будь-які провокації та дії спрямовані на дестабілізацію нашого суспільства, - каже Євген Бойко. - Безпека для нашого міста є основним".
Бойко звернувся до Андрія Садового з проханням вжити необхідні дії і розробити низку заходів задля сприяння та забезпечення територіальної оборони у Львові.
- Нагадаємо, депутати Львівської міськради вимагають створити ТСК на чолі з опозицією щодо "вагнергейту".
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе