![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347128_452946993_8073537746022878_23435014520408547_n_new_80x50_0.webp)
На Хмельниччині на реконструкцію очисних споруд витратять понад 115 млн грн
У Волочиську на Хмельниччині запланували провести реконструкцію системи каналізаційних очисних споруд повної біологічної очистки
Про це розповідає видання "Всім", передає "Еспресо.Захід".
На це готові витратити майже 115,8 мільйона гривень з податками. Зараз Волочиська міська рада шукає фірму, яка виконає ці роботи. Така інформація розміщена у системі електронних закупівель "Prozorro".
Підрядника оберуть під час тендерного аукціону, який відбудеться 27 листопада, за найнижчою ціною. В процесі торгів вартість може знизитися. Терміном виконання реконструкції вказаний кінець наступного року.
Очисні споруди Волочиська перебувають в аварійному стані. Особливо це стосується аеротенків — резервуарів для біологічного очищення стічних вод. Про це йдеться у пояснювальній записці комунального підприємства водопровідно-каналізаційного господарства "Джерело".
2016 року на очисних спорудах проводили обстеження, в результаті яких виявили такі основні недоліки:
- приймальний резервуар перебуває в аварійному стані, залізобетонні стінки наполовину зруйновані та потребують капітального ремонту;
- більшість залізобетонних лотків на території потребує відновлення бетону, а на деяких ділянках — повної заміни;
- шибери (засувки) на території зношені, більшість зруйнована корозією та потребує заміни
- споруди пісколовок пошкоджені газовою корозією та потребують заміни, технологія осаджування піску не працює, система видалення піску потребує заміни, піскові бункери не працюють;
- споруди освітлювачів-перегнивачів потребують ремонту та відновлення конструктивної міцності, технологія видалення мулу не працює та потребує заміни;
- колектор від освітлювачів-перегнивачів до біофільтрів зношений і потребує заміни;
- споруди біофільтрів перебувають в аварійному стані засипка не мінялася з моменту запуску в експлуатацію; внаслідок цього технологія біологічної очистки не працює та потребує заміни на більш сучасну та ефективну;
- мулові майданчики потребують ремонту залізобетонних конструкцій та заміни запірної арматури;
- для знезараження стічних вод використовується технологія дозування гіпохлориту натрію, яка є недостатньо ефективною для знезараження каналізаційних стоків.
Каналізаційні стоки, які пройшли очисні споруди Волочиська, скидають у річку Бованець. Вона впадає у Збруч, а той — у Дністер.
Шукати гроші на реконструкцію очисних споруд у Волочиську почали ще 2008 року. Але знайти їх вдалося тільки зараз. Про це повідомили на сайті Волочиської міської ради. Громаді вдалося пройти відбір на участь у Надзвичайній кредитній програмі для відновлення України.
Міський голова Волочиська Костянтин Черниченко у коментарі журналісту vsim.ua розповів, що гроші на проєкт реконструкцію отримають на умовах співфінансування:
- 80% — субвенція з державного бюджету, яку держава отримала у вигляді кредиту Європейського інвестиційного банку (тобто держава взяла кредит та буде його виплачувати); ці гроші громада не повинна повертати;
- 20% — гроші з бюджету громади на виплату податку на додану вартість.
Цього року сума витрат на реалізацію проєкту складатиме 42 мільйони гривень, в тому числі 35 мільйонів від Європейського інвестиційного банку (через державний бюджет) та 7 мільйонів з бюджету Волочиської громади. Гроші витратять на першу чергу реконструкції очисних споруд (про це нижче).
В процесі реконструкції очисних споруд планують виконати такі завдання:
- замінити існуюче морально і технічно застаріле технологічне обладнання на нове;
- замінити непрацюючі технологічні вузли механічної та біологічної очистки, додати відсутні вузли тонкої очистки, доочистки, обробки осаду;
- замінити трубопроводи, лотки та запірну арматуру, які непридатні до експлуатації;
- реконструювати дренажну систему мулових майданчиків.
- В результаті потужність очисних споруд має складати 5000 кубометрів за добу.
Роботи повинні відбуватися у три черги:
- перша — споруди механічної очистки;
- друга — споруди біологічної очистки;
- третя — споруди доочистки та знезараження, благоустрій та озеленення території.
- Актуальне
- Важливе
![крига Генрі Форда крига Генрі Форда](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347102_453096945_910218067808766_1565905754232653360_n_new_80x50_0.webp)
![Портрет Августина Волошина Портрет Августина Волошина](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347086_photo_2024-07-12_10-39-16-91_new_80x50_0.webp)
![ЗСУ ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/332000_333000/332685_zsu_gettyimages_new_80x50_0.webp)
![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347068_pol65_new_80x50_0.webp)
![Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347048_IMG_20240726_132656_402_new_80x50_0.webp)
![На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347032_66a365c219eed608879982_new_80x50_0.webp)