Мистецтво у час війни: у Львові створюють ролик про сприйняття танцем музики Лятошинського
Світлана Олексюк - незалежна мисткиня, хореограф, танцівниця, яка працює у напрямку перформативного мистецтва. У Львові вона створює унікальний відеоролик про сприйняття української музики
Про це Світлана Олексюк розповіла "Еспресо.Захід".
Ідея виникла ще до війни, однак була зовсім іншого масштабу та з іншим значенням.
"Перед повномасштабною війною Росії проти України ми створили команду, з якою подалися на гранд від УКФ, щоб робити серію танцювальних фільмів, кожен з яких відбувався б у певному регіоні України. Ці ролики мали бути пов'язані з архітектурними пам’ятками, на які ми хотіли звернути увагу, щоб продемонструвати найбільш яскраві періоди історії України, показати тяглість спільного минулого та нашу єдність. Однак зараз у такому масштабі це неможливо зробити. Тому я вирішила переформатовати ідею, щоб показати танець у просторі міста, а саме Львова", – розповідає Світлана.
Ідея проєкту – показати різницю у сприйнятті української музики українською танцівницею та не українською. Інтерпретація танцю є вільна.
Під музику Бориса Лятошинського, у спільному відео глядачі бачитимуть танець самої Світлани Олексюк, знятий у Львові в різних локаціях, а також танець австрійської танцівниці, знятий в Австрії.
"Музика Лятошинського яскрава, має сюжетну лінію, в ній є безтурботність і тривога. Вона дуже символічна, адже саме ця конкретна мелодія, яку використаємо, написана під час нацистської окупації України у 1944 році, – каже Світлана Олексюк. – Цей танець – це експеримент. У нас інше зараз прийняття дійсності, ніж у тих же австрійців. Адже наш емоційний стан геть інший, у нас сирени, щоденні новини про війну, тривоги. Мені б хотілося, щоб танець і відео розповіли про це все, щоб ми побачили такий мистецький діалог".
Мистикиня також поділилася своїми думками про мистецтво після війни, про те, що воно має також змінитися, адже війна все змінює.
"У мене були думки, яким має бути мистецтво та танець після війни. Думаю, буде дивно, якщо нічого не зміниться. Мистецтво – це про гуманізм, про цінності. Однак, коли вбивають людей, то виникає питання: яка сила мистецтва, яке його значення, як говорити ним так, щоб зрозуміли? Я надіюся, що наш початковий проєкт про серію танцювальних фільмів буде втілено вже після нашої перемоги, але звісно, що це вже буде інший проєкт, з іншими акцентами", – роздумує Світлана.
Додамо, що Світлана Олексюк родом з Хмельницького, останні 20 років дівчина прожила в Києві. У 2010 році вона закінчила Національний університет "Києво-Могилянська академія" за спеціальністю "Культурологія". Під час навчання паралельно займалася класичним танцем у Київському хореографічному коледжі "Кияночка" та була у складі студії "Театр у кімнаті". У 2018 році навчалася у Вищій школі музики й танцю в м. Кельн, де вивчала теорію та практику сучасного танцю.
Довідково. Борис Миколайович Лятошинський (22 грудня 1894 – 15 квітня 1968) – український композитор, диригент і педагог, один із основоположників модернізму в українській класичній музиці.
- Нагадаємо, у Львові презентували ролик-заклик переходити на українську мову
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.
- Актуальне
- Важливе