"Ми взяли до уваги зауваження екологів, маршрут скоригували", – організатори "ХІХ ралі Галіція"
Директор ГО "Галицький автомобільний клуб" Сергій Єженков стверджує: змагання не порушують законодавства, а ралійники долатимуть територію Національного природного парку "Сколівські Бескиди" у звичайному режимі, як і сотні інших автівок щодня.
Про це він розповів у коментарі "Еспресо.Захід".
"Траса лише зачіпає "Сколівські Бескиди". Змагання відбуваються на легкових автомашинах по дорогах загального користування. Є безліч доріг, які пролягають у "Сколівських Бескидах" – і асфальтових, і ґрунтових. Заборонити їздити чи змагатися на ділянках, які щодня використовують, – неможливо. Тим паче, що ту ділянку, яка пролягає через Національний природний парк, ми "обрізаємо", тобто там автомобілі їхатимуть у штатному режимі, відповідно до правил дорожнього руху", – сказав Сергій Єженков, відповідаючи на зауваження про те, що екологи закликали скасувати ралі, оскільки терміни проведення 2 -го етапу перегонів (4-6 червня) припадають на "сезон тиші", а маршрут автоперегонів пролягає через частину території Національного природного парку "Сколівські Бескиди".
За його словами, на цих дорогах проводять змагання вісім років. Цьогоріч вони збіглися в часі з "сезоном тиші".
"Це правильний закон, але просто заборонити їздити людям дорогами не може жоден закон. Бо це дороги загального користування. Ми не їздимо по бездоріжжю. Якби ми їхали лісовими дорогами, це було б справді серйозне питання. Лісові дороги руйнуються, їх ніхто не відновлює. Але комунальні дороги, які використовує населення між населеними пунктами, – це інше", – пояснив пан Єженков.
Окрім того, організатори перегонів переконують, що саме завдяки ралі ці дороги й було доведено до належного стану.
"Ми взяли до уваги зауваження екологів, маршрут скоригували. Гадаю, що ніяк не порушуємо чинного законодавства, адже їдемо дорогами загального користування. Це те, що відрізняє нас від позашляховиків, які їдуть навпростець лісовими дорогами. Натомість ми їздимо комунальними дорогами, які використовують кожен день. Завдяки ралі ми залучили спонсорів, які відновили і підремонтували ці автошляхи".
Фото: Автомобільна федерація України "Галицький автомобільний клуб"
Нагадаємо, екологиня МБО "Екологія. Право. Людина" Катерина Полянська на своїй сторінці в соцмережах наголосила, що вважає проведення перегонів на території Національного природного парку в "сезон тиші" суперечить законодавству.
"Проведення такого заходу на заповідній території є порушенням Закону "Про природно-заповідний фонд України", зокрема, статті 7: "На землях природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного або історико-культурного призначення забороняється будь-яка діяльність, яка негативно впливає або може негативно впливати на стан природних та історико-культурних комплексів та об’єктів чи перешкоджає їх використанню за цільовим призначенням", – написала Полянська.
Як відомо, з 1 квітня по 15 червня у лісах та природно-заповідному фонді оголошено "сезон тиші". У цей період забороняється проведення робіт і заходів, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою.
Довідка.
Перше "Ралі Галіція" провели на Львівщині 2003 року. 2006 року перегони вперше провели у статусі міжнародних змагань. Найхарактернішою особливістю ралі є унікальні спецділянки з гравійним покриттям. На деяких ділянках швидкість учасників наближається до 130 км/год, що робить ці перегони одними з найшвидкісніших гравійних ралі Європи.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал
- Актуальне
- Важливе