Майже 90% переселенців на Львівщині готові починати працювати протягом двох тижнів – опитування
Більшість переселенців зацікавлені у проходженні курсів підвищення кваліфікації для розвитку у своїй професії і знаходженні роботи на новому місці. Найбільший попит існує на курси іноземних мов та комп'ютерної грамотності
Про це повідомляє пресслужба Львівської міської ради, передає "Еспресо.Захід".
У Львові презентували дослідження щодо особливостей працевлаштування вимушено переміщених осіб у Львівській області. Метою дослідження є, зокрема, вивчення потреб та труднощів щодо працевлаштування, аналіз ринку праці регіону.
"Все це для того, аби надалі органи влади, громадський сектор та бізнес могли формувати та пропонувати внутрішньо переміщеним особам такі послуги, які найбільше відповідатимуть їхнім потребам!, – зазначила Заріна Акопянц, регіональна менеджерка проєкту "Розширення можливостей працевлаштування для ВПО у Львівській області".
Від початку повномасштабного вторгнення у Львові створили координаційний центр для внутрішньо переміщених осіб, за три місяці за послугами щодо працевлаштування туди звернулося майже 1400 людей, з яких 35% знайшли роботу.
"Для популяризації послуг ми придумували різні формати, навіть запустили мобільні бригади, які виїжджали в місця компактного проживання. Мабуть, зараз найкращим рішенням для того, аби заохочувати ВПО працевлаштовуватися - це висвітлювати історії тих, хто уже адаптувався на новому місці", – додала Богдана Яремчук, в.о. начальника управління персоналом Львівської міської ради.
Майже три чверті (73%) учасників дослідження розглядають для себе роботу по найму. В індивідуальній трудовій діяльності зацікавлений 21% опитаних, а у започаткуванні власного бізнесу з наймом працівників – 10%. В цьому випадку респонденти могли обрати декілька варіантів зайнятості. Більшість переселенців (71%) зацікавлені в отриманні професійної допомоги для кар'єрного розвитку та працевлаштування. Та тільки кожен четвертий зміг самостійно сформувати конкретні запити щодо сфер навчання і отримання допомоги, що свідчить про значну невизначеність щодо подальших професійних планів.
Більшість ВПО (68%) зацікавлені у проходженні курсів підвищення кваліфікації для розвитку у своїй професії і знаходженні роботи на новому місці. Найбільший попит існує на курси іноземних мов та комп'ютерної грамотності, які зацікавили близько третини опитаних. Також популярними є курси водіїв і косметології, які зацікавили кожного п’ятого респондента.
Серед напрямків перекваліфікації переселенці частіше називали:
- сферу комп’ютерних наук, IT і інтернету (38%),
- індустрію краси та догляду (22%),
- продажі (15%)
- громадське харчування і готельний бізнес (15%).
Додамо, станом на 30 червня у Львівській області на обліку в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб перебуває 243 802 особи, з яких найбільше проживає у Львівському та Стрийському районах.
- У Червонограді відкрили координаційний центр для переселенців. Тут вимушені переселенці безкоштовно отримуватимуть медичну, юридичну, психологічну, соціальну допомоги, консультації з пошуку роботи та пенсійних виплат.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.
- Актуальне
- Важливе