Мавпячу віспу виявили вже в 12 країнах, які не є ендемічними для цього вірусу
У Міністерстві охорони здоров'я України розповіли, як запідозрити хворобу та як уникнути зараження
Про це повідомляють на facebook-сторінці відомства, передає "Еспресо.Захід".
За повідомленням ВООЗ, за минулу добу, 21 травня в Європі та Америці зафіксували 92 випадки цього захворювання. Раніше впродовж року за межами Африки реєстрували не більш як 8. У Міністерстві охорони здоров'я заспокоюють: в Україні випадків цього різновиду віспи не виявили. Однак запевнити, що спалах цього захворювання в Україні неможливий, фахівці поки що не можуть.
Як відбувається зараження мавпячою віспою
За інформацією МОЗ, - внаслідок прямого контакту з кров'ю та інфікованими біологічними рідинами людей чи тварин. Також є ризик заразитися при вживанні в їжу м'яса інфікованих тварин. Однак в обох випадках зараження можна уникнути. У першому — якщо ваша шкіра та слизові не будуть пошкоджені: тоді вірус не зможе проникнути в організм. У другому — якщо м'ясо пройде належну термічну обробку: високі температури, тривалій дії яких піддається продукт, здатні знищити збудник.
Найчастіше передача вірусу від людини до людини відбувається при тісному контакті. Зазвичай - між найближчими родичами. Також дуже ризикують медичні працівники, які не дотримуються правил безпеки при контакті з хворими: догляді за пацієнтами, заборі крові чи біологічних рідин для аналізів. Збудник мавпячої віспи може передаватися від інфікованої матері до дитини через плаценту.
Інкубаційний період хвороби (від зараження до появи перших симптомів) становить у середньому від 6 до 16 днів, але може коливатися у діапазоні від 5 до 21.
Як проявляється мавпяча віспа
Після того, як вірус проник в організм, упродовж наступних п'яти днів людина може скаржитися на лихоманку, сильний головний біль, збільшення лімфатичних вузлів, біль у спині та м'язах і сильну слабкість.
Після цього починається період висипки. У 95 випадках зі 100 висипка виникає спершу на обличчі, а вже тільки потім поширюється на решту частин тіла. Втім, якщо передача інфекції відбулася під час статевого контакту, висипка може з'явитися передусім на статевих органах.
Мусить минути три тижні, перш ніж зникнуть кірочки. Деякі пацієнти можуть зауважувати, що лімфатичні вузли й надалі збільшені.
Як діагностують захворювання
Рекомендованим методом діагностики залишається ПЛР-тестування. На аналіз береться вміст висипань чи кірочок.
Як попередити мавпячу віспу
Утримайтеся від тісного контакту з інфікованим. Не забувайте регулярно мити руки з милом — така звичка вбереже від багатьох інших інфекційних хвороб.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.
- Актуальне
- Важливе