Львівському Собору Юра передали унікальну вишиту ікону Божої Матері
Львівський архікатедральний собор Святого Юра отримав унікальну вишивану ікону Матері Божої "Мати годувальниця", створену заслуженим майстром народної творчості України Степаном Бориславським
Про це розповідає "Еспресо.Захід".
Степан Бориславський – талановитий вишивальник із Дрогобиччини. Кожній своїй роботі він присвячує не один місяць праці, зазвичай близько пів року копіткої щоденної роботи над полотном із голкою та нитками у руках. І вже тоді перед очима глядача постає надзвичайно детальна, створена із любов'ю та чистими думками ікона.
Не все життя пана Степана минало з вишивкою, до відкриття непересічного таланту його спонукав сон, що приснився після того, як майбутній майстер пережив дві клінічні смерті. У сні прийшла до нього Мати Божа із вишитими рушниками в руках. Вона показала їх та казала, щоб і Степан спробував творити.
З того часу минуло багато років. Майстер вишиває щодня, буває, що присвячує справі й 16 годин роботи поспіль. І тепер має в арсеналі вже понад 100 робіт – це й образи Матері Божої та Ісуса Христа із відкритим серцем, і "Тайна вечеря", і "Хресна дорога", яка складається із 14 полотен із детально відтвореними сценами, і багато інших унікальних за своїм сакральним значенням творів.
Образ Матері Божої Годувальниці, подарований Собору, покликаний огорнути любов'ю Україну та її народ. Тож, відтепер вишите полотно з іконою зберігатиметься у храмі. Окрім того, упродовж тижня тут можна побачити майже 40 інших творінь майстра, усе – Біблійні образи. Серед них і всі полотна згаданої "Хресної дороги", і "Тайна вечеря".
Сама ж виставка має передовсім благодійну мету, адже зараз, під час великої війни, роботи пана Степана покликані допомагати захисникам України. Своїми виставками разом із БФ "Національний волонтер" вишивальник збирає кошти на підтримку військових. І спільними зусиллями вже вдалося відправити на фронт понад 20 автівок.
"Я не можу йти воювати, але я можу прислужитися своїми роботами", – сказав колись Степан Бориславський, прийшовши до голови фонду Тараса Метика.
Тарас Метик ідею друга радо підтримав та спільно з іншими вони взялися до її втілення. Так і почалася круговерть виставок у різних містах, а й навіть країнах, аби щоразу збирати кошти для потреб українських воїнів.
До речі, окрім сакральної тематики, у творчому доробку автора також є портрети відомих українців. Зокрема, це відтворені образи Лесі Українки, Тараса Шевченка, Івана Франка, Богдана Хмельницького, Івана Мазепи, історичних лідерів української боротьби Степана Бандери та Романа Шухевича.
Читайте також: Як відроджувалась українська армія: 109 років тому було створено Легіон Українських січових стрільців
Власне портрет Степана Бандери одного разу, коли черговий збір на таку необхідну автівку йшов важко, допоміг його прискорити та підтримати віру у спільну справу.
"Тоді близько півтора місяця тривала виставка у музеї, і майже нічого не було. Але стався один дуже цікавий випадок: прийшов один наш добрий знайомий та купив вишитий портрет Степана Бандери. Він поклав 30 тисяч гривень у скриньку збору. Це був крок до того, щоби ми зрозуміли, що треба стукати і тоді вечеряти", – згадує Тарас Метик.
Наразі побачити у Соборі Святого Юра роботи Степана Бориславського, а також задонатити на потреби невтомних українських бійців можна упродовж цього тижня, до неділі, 13 серпня. Далі ж благодійна виставка помандрує до нової локації.
- Актуальне
- Важливе