Робота народного майстра: у Львові покажуть несподіваного "Спаса Нерукотворного" зі збірки львівського Національного музею
У Національному музеї у Львові виставлять чи не найоригінальнішу у цій музейній збірці за своїм художньо-образним вирішенням ікону "Спас Нерукотворний"
Про це повідомив Національний музей у Львові ім. А. Шептицького, інформує Еспресо.Захід.
У межах виставки "Воскресіння", яку зараз готують у Національному музеї у Львові, у центральній групі ікон "Спаса Нерукотворного" запрезентують чи не найоригінальнішу у цій музейній збірці за своїм художньо-образним вирішенням ікону "Спас Нерукотворний" початку XVII ст. з церкви у с. Милику на Лемківщині (тепер Польща). Мова про найбільшу за розмірами ікону такого типу (76х98 см), чий анонімний автор належав до т. зв. народних малярів, які у своїх творах частіше, ніж професійні майстри, виявляли творчу фантазію і не надто суворо дотримувалися усталених зразків.
Як розповіли у музеї, на іконі з Милика привертає увагу велике Христове обличчя рожевого рівного тону без об’ємного моделювання, а також виразні, широко розплющені очі – темно-сині з чорними зіницями і з графічно підкресленими верхніми повіками та підочними мішками. Обличчя Спаса з великим німбом зображено на брунатному смугастому полотнищі, яке вгорі зібране петельками і немовби підвішене на обрамленні. Ангели, що підтримують полотнище, стоять навколішках на зеленому приземеллі з півкруглими горбочками, густо вкритими дрібненькими червоними квітками.
"Художниці-реставраторці Олені Молящій, яка відновлювала ікону, вдалося розкрити особливу колористику твору, - наголошують у музеї.- По-новому зазвучало золотисто-жовте тло, увиразнилися форми орнаментальних мотивів на обрамленні, одежі ангелів, полотнищі. Отож, скарбничку наших раритетів поповнила ще одна пам’ятка, яка чекає на увагу глядачів".
- У Львові показали старовинні галицькі плащаниці та ковані хрести Олега Боньковського
- Актуальне
- Важливе