Львівський мовозахисник потролив міністерство закордонних справ Росії
Святослав Літинський підбив підсумки своєї проукраїнської діяльності за рік.
Відомий львівський активіст Святослав Літинський потролив міністерство закордонних справ Росії, яке у своєму звіті про ситуацію із правами людини в Україні за 2020 рік згадало і самого мовозахисника. Про це Святослав Літинський написав на своїй фейсбук-сторінці, передає "Еспресо.Захід".
Читайте також: Захисник української мови готовий знову йти до суду, щоб покарати російськомовні телеканали
У звіті йшлося таке (мовою ориіналу): "Еще одним направлением приложения усилий в рамках политики насильственной украинизации является лишение русского языка статуса регионального в различных частях Украины. Особым усердием в этом отношении отличился националистический "активист" С. Литинский. Среди его "достижений" – лишение второго по распостраненности языка страны статуса регионального также в Днепропетровской и Донецкой областях. В августе 2020 года этот список пополнила Одесса: соответствующее решение принял Одесский окружной административный суд по окончании развязанного С. Литинским разбирательства".
Святослав Літинський скерував листа на адресу МЗС РФ, у якому доповнив список "докорів", а точніше - досягнень у галузі українізації.
Фото: Святослав Літинський/ facebook
За 2021 рік Літинський зумів зокрема:
-
забрати з авіапереговорів в Україні російську мову, натомість додали українську;
-
у Касаційному господарському суді інформаційні стенди будуть лише українською мовою.
- російську мову як регіональну скасовано рішенням суду у Дніпропетровській, а також у Харківській та Одеській областях та в Одесі.
- а на Закарпатті скасували статус угорської мови як регіональної.
- у сфері послуг краси українська мова також буде основною. Цього Літинський домігся без суду, а лише через звичайний лист-зверенння.
Довідково. Святослав Літинський – громадський діяч, доктор філософії з фізико-математичних наук, викладач, відомий захисник української мови. Від 2012 року він через судові позови відстоює українську мову, якщо є порушення чинного законодавства. Перший серед українців отримав внутрішній паспорт без російськомовної сторінки, виборов необхідність маркувати побутову та електронну техніку українською мовою іноземними компаніями
- Актуальне
- Важливе