Львівський баухауз: у місті організовують Всеукраїнський архітектурний воркшоп
П'ятиденний Всеукраїнський архітектурний воркшоп "Фабрика Івана Левинського: Львівський баухауз" до 170-річчя Івана Левинського триватиме з 15 до 20 серпня.
Про це розповіла "Еспресо.Захід" Ангеліна Єфименко, менеджерка проєкту.
Великий архітектурний воркшоп присвячений розвитку та ревіталізації однієї з найбільш знакових дільниць Львова – території Фабрики Івана Левинського за адресою вул. Генерала Чупринки, 58.
"Мета проєкту полягає в тому, щоб підняти питання щодо ревіталізації, реновації, облагородження й активізації території фабрики Івана Левинського. Відкрита реєстрація на воркшоп триває з 26 липня до 8 серпня. Ми запрошуємо до участі архітекторів, дизайнерів, реставраторів, студентів старших курсів профільних спеціальностей і навіть соціологів, адже хочемо налагодити двосторонній зв'язок з людьми, які працюють на території фабрики, а це приватні організації, комунальні підприємства, архітектурні бюро, та комунікувати з ними щодо облагородження території", – каже Ангеліна Єфименко.
Кількість місць обмежена – всього 20 учасників, яких обиратиме кваліфікаційна рада проєкту. До неї увійшли Богдан Гой, Тетяна Казанцева, Микола Шеремета, Віктор Проданчук, Лілія Онищенко-Швець та Павло Гудімов. Крім того, є обмеження у віці учасників, їм має бути більш ніж 18 років. Це зробили, щоб долучити до проєкту якомога більше людей, які вже мають досвід роботи.
За словами Ангеліни Єфименко, програма воркшопу дуже насичена: будуть різноманітні лекції, перегляд фільмів про Івана Левинського, екопікнік, екскурсія в етнографічний музей та багато іншого. Перші два дні учасники працюватимуть в архітектурно-проєктній компанії "5f. studio", 2 дні – у Свірзькому замку, а завершальний день відбудеться безпосередньо на території фабрики, в офісі архітектурного бюро "A7 Architects".
"В основному концепт проєкту розрахований на реорганізацію та облагородження фабрики, тому що на території є проблеми з паркінгом, незручні транспортні розв'язки, пошкоджені історичні фасади тощо. Сюди входять як містобудівні аспекти, так і реставраційні елементи, – додає менеджерка. – Ми хочемо дійти до логічного рішення, яке зможе без максимальних зношень реорганізувати територію, щоб місце функціонувало доцільніше й отримало "друге життя".
На початку воркшопу учасники отримають технічне завдання, щоб наприкінці на його основі створити власний концепт-проєкт реновації фабрики. Після цього вони фіналізуватимуть власні напрацювання і готуватимуться до презентації. На засіданні кваліфікаційної ради учасники захищатимуть свої проєкти, а рада обере найкращий.
"Загалом проєкт триватиме до жовтня. За цей час плануємо випустити каталог і зробити виставку в Пороховій вежі про проєкт. Працюватимемо над розробкою веб-сайту фабрики, куди всі охочі можуть надсилати цікаву інформацію та власні дослідження, – говорить Ангеліна Єфименко. – Також у планах – організувати на території фабрики виставково-експозиційний простір, куди можна буде прийти та дізнатися більше про Івана Левинського, подивитися на макет фабрики, почитати її історію заснування. Адже насправді, фабрика Левинського – це унікальне місце, що дало початок українській сецесії та своєрідному Баухаузу. Свого часу Левинський започаткував практику роботи студентів із професіоналами архітекторами, що випередило на 10 років німецьку школу Баухауз".
Проєкт відбувається за підтримки Українського культурного фонду, Львівської міськради, Національної спілки архітекторів України, Центру архітектури, дизайну та урбаністики "Порохова вежа" та культурно-мистецького центру "Замок Свірж". Організатори – "Західноукраїнський архітектурний портал".
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе