Львівські лікарі розповіли, як допомогти дітям краще засвоїти матеріал під час дистанційного навчання
Навчання офлайн дисциплінує дітей, встановлює рамки, школярі краще засвоюють інформацію і концентрують увагу, проводять більше часу з однолітками. Дистанційне навчання ж часто діти сприймають несерйозно, їм важко зосередитися і працювати, вони втрачають важливий майданчик для відпрацювання основних соціальних навиків
Про це повідомили лікарі Львівської обласної дитячої клінічної лікарні Охматдит, передає "Еспресо.Захід".
Через важку ситуацію в країні діти і підлітки піддаються вищому ризику виникнення тривожних розладів, депресії, соматоформних розладів та інших проблем психічного здоров’я, а дистанційне навчання, своєю чергою, підсилює можливість розвитку такого розладу, як соціальна тривога.
Лікарі розповіли, як батьки можуть допомогти дитині краще засвоїти матеріал під час дистанційного навчання
- По-перше, це режим дня. Дитина має вчасно прокидатися, поснідати, передягтися, а тоді братися за роботу. Важко сконцентруватися на навчанні, коли ти щойно прокинувся і сидиш у піжамі.
- Турбота про повноцінний сон: для дітей віком 6-12 років – 9-10 год, більше 12 років – 8-9 год
- Організація робочого місця
- У перерві між уроками потрібно зробити зарядку, прогулятися
- Дитина повинна достатньо часу проводити на свіжому повітрі
Як допомогти дитині впоратися з тривогою?
"Слухати дитину, коли вона цього потребує. Часто батькам складно відкласти справи і уважно вислухати дитину з повним розумінням і прийняттям, проте це надважливо. Після кількох таких невдалих спроб дитина втрачає надію, що вона важлива і її насправді люблять. Як наслідок вона більше не просить про допомогу і пораду", – зазначає дитячий лікар-психіатр Адріана Рудковська.
Вона також зазначила, що спільне проведення часу дасть можливість зблизитися, відчути дитині, що вона не сама, її люблять і з нею цікаво. Це також буде гарним майданчиком для важливих розмов
Дотики. Кожна дитина потребує, щоб її обняли чи просто поклали руку на плече в знак підтримки, не важливо який саме це рух, головне, аби дитина відчувала, що вона в безпеці, завжди є люди, готові допомогти
"І на останок не забуваймо хвалити дітей. Часто бажання дати якнайкраще виховання грає злу гру і ми частіше критикуємо дітей, аніж помічаємо, що доброго вони зробили. Як наслідок, вони починають сумніватися як у собі, так і в безумовній любові своїх батьків", – підсумувала дитячий лікар-психіатр.
- Нагадаємо, у Львові діти зможуть навчатись у дистанційних класах, якщо батьки проти офлайн-освіти.За кожним районом міста закріплять один навчальний заклад, який буде забезпечувати онлайн-навчання.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.
- Актуальне
- Важливе