Львівські депутати від фракції ЄС ініціюють план будівництва шкіл та садочків до 1 вересня 2022 року
Законодавство зобов'язує органи влади на місцях затвердити такі плани до 2024 року.
Депутати фракції "Європейська Солідарність" заявили про необхідність сформувати перспективну мережу закладів освіти міста Львова до 1 вересня 2022 року.
Відповідне звернення фракції на сесії Львівської міської ради сьогодні, 16 вересня, озвучила депутатка ЄС Наталія Сомик, передає "Еспресо.Захід".Вона наголосила, що у Львові не забезпечені належні умови навчання. А відтак, директори шкіл у місті стали заручниками ситуації, адже класи переповнені, а батьки обурені, що діти навчаються у переповнених класах. У деяких школах навіть вже запроваджена друга зміна.
Так, станом на 2021-ий у великій кількості освітніх установ міста середня наповнюваність класів перевищує нормативних 30 учнів, що є грубим порушенням Закону України "Про освіту". І, якщо не вжити дієвих заходів, з 1 вересня 2024 року такі порушення будуть у більшості шкіл міста.
"Стаття 12, пункт 2 Закону України "Про повну загальну середню освіту" гарантує, що кількість учнів у класі (наповнюваність класу) державного, комунального закладу освіти не може становити менше 5 учнів та більше 24 учнів, які здобувають початкову освіту (набирає чинності з 1 вересня 2024 року); 30 учнів, які здобувають базову чи профільну середню освіту (діюча вимога). Відповідно до пункту 3, кількість учнів у навчальних закладах має відповідати вимогам санітарного законодавства та не може порушувати права учнів (педагогічних працівників) на належні, безпечні та здорові умови навчання (праці)", - зазначила депутатка Наталія Сомик.
У зв'язку з цим під час сесії депутати звернулися із проханням доручити відповідним структурним підрозділам виконавчої влади ЛМР забезпечити виконання норм Закону України "Про повну загальну середню освіту" у частині зобов’язань засновника освітніх установ. Зокрема:
- Вжити заходів щодо збирання , оброблення і використання статистичної інформації у сфері освіти задля визначення потреби у відкритті додаткових класів та груп;
- Сформувати перспективну мережу закладів освіти м. Львова до 1 вересня 2022 року;
- До 1 вересня 2024 року подати на затвердження Львівській міській раді плани формування мережі закладів освіти;
- Визначити причини та фактори ризику невідповідності наявності освітніх установ вимогам чинного законодавства, спричинених демографічними показниками розвитку та новими забудовами у розрізі мікрорайонів;
- Визначити та зарезервувати місця під будівництво освітніх установ для забезпечення права на доступність та безоплатність здобуття повної загальної середньої освіти у місті Львові;
- Забезпечити будівництво, створення, реорганізацію освітніх установ задля задоволення потреб мешканців Львова.
Публікація у межах Програми висвітлення діяльності Львівської міської ради, її виконавчих органів, посадових осіб та депутатів у засобах масової інформації.
- Актуальне
- Важливе